Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Orange wybrany przez Policję na dostawcę kart SIM

 

Komenda Główna Policji rozstrzygnęła przetarg na dostawcę usług transmisji danych dla 15,5 tys. kart SIM dla policyjnych terminali. Postępowanie miało charakter otwarty, a swoje propozycje złożyło trzech operatorów komórkowych. Oferta Orange Polska została wybrana jako najkorzystniejsza. Umowa będzie obowiązywała przez dwa lata.

 

 policja-orange-karty-sim-transmisja-danych-przetarg-2015

 

Orange Polska zaoferował dostarczenie 15,5 tys. kart SIM do transmisji danych na okres 2 lat za kwotę jedynie 216 tys. zł brutto. Przypomnijmy, że dwa lata temu T-Mobile na takich samych warunkach zainkasował 740 tys złotych, co i tak było niewielką sumą w porównaniu do budżetu Policji, który wynosił aż 7,6 mln złotych! Teraz Policja zamierzała wydać maksymalnie 774 900 zł brutto. To pokazuje, jak mocno sieci komórkowe obniżyły swoje ceny.

 

Zestawienie ofert oraz punktacja w obecnym przetargu przedstawia się następująco:

Nr Nazwa Wykonawcy Cena brutto oferty w zł Punkty
1 Orange Polska S.A. 216 539,52 100,00
2 Polkomtel Sp. z o.o. 604 864,80 35,80
3 T-Mobile Polska S.A. 708 480,00 30,56

Żadna z ofert nie została odrzucona i nie wykluczono z postępowania żadnego Wykonawcy. KGP zamierza zawrzeć umowę po upływie 10 dni od daty przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty.

 

Przetarg obejmuje dostawę 15 556 kart SIM oraz dostarczenie pakietu 28 TB danych do miesięcznego zużycia na wszystkie terminale przez okres 2 lat. Biorąc pod uwagę powyższe wymagania można obliczyć koszt jednostkowy abonamentu miesięcznego per karta SIM na kwotę jedynie 58 gr brutto (47 gr netto) miesięcznie za pakiet 1,8 GB danych.

 

216 539 zł brutto / 15 556 kart SIM / 24 miesiące =  0,58 zł brutto/miesiąc/SIM

 

Obliczona cena nie uwzględnia konieczności zestawienia dedykowanego łącza do centrum danych Policji oraz innych pobocznych usług (dostawy routerów), które będzie musiał przygotować operator. Można jednak powiedzieć, że Policja dostała megapromocję na transmisję danych od Orange.

 

Źródło: przetargi.policja.pl