Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dwie oferty na radiotelefony DMR dla SOK

 

PKP Polskie Linie Kolejowe otworzyły oferty w przetargu na dostawę 800 cyfrowych radiotelefonów na potrzeby Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei (SOK). Swoje propozycje złożyły dwa podmioty. Przewidziany przez Zamawiającego budżet opiewa na prawie 2 miliony złotych. Obie oferty zmieściły się w zakładanym budżecie.

 

straz-ochrony-kolei-funkcjonariusz-oddzial 

 

Najtańsza okazał się propozycja firmy RADMOR S.A., która opiewa na kwotę 1 860 894,06 zł brutto (oferując 25 miesięczny okres gwarancji). Druga oferta na kwotę 1 966 768,77 zł brutto złożona została przez konsorcjum firm: SILTEC i TK Telekom (z 44 miesięcznym okresem gwarancyjnym).

Podany przed otwarciem ofert budżet to dokładnie 1 967 999,85 zł brutto.

 

O wyborze oferenta zdecyduje w 90% cena oraz w 10% długość zaoferowanej gwarancji. Według naszych obliczeń klasyfikacja wygląda następująco:

  • RADMOR - 92,5 pkt.,
  • SILTEC i TK Telekom - 95,16 pkt.

Tak więc mimo zaoferowania nieznacznie wyższej ceny konsorcjum zwyciężyło oferując dłuższą gwarancję. Zwycięzca będzie musiał dostarczyć radiotelefony do poszczególnych placówek (jest ich 98) w nie dłużej niż 3 miesiące. Będzie to dość trudne i kosztowne zadanie.

 

Zaoferowanie radiotelefony mają pracować w trybie DMR Tier II i analogowym FM w paśmie częstotliwości 150–156 MHz i posiadać m.in. zintegrowany odbiornik GPS (przewoźne i przenośne), możliwość zaprogramowania co najmniej 16 kanałów radiowych, obsługę maskowania korespondencji w trybie cyfrowym z kluczem 40-bitowym oraz możliwość wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych. Muszą także współpracować funkcjonalnie z będącymi już na wyposażeniu SOK radiotelefonami przenośnymi Motorola DP3401 oraz przewoźnymi Motorola DM3401 i DM3600.

 

Źródło: PKP PLK Fot. kgsok.pl