Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Inspektorat Weterynarii w Gdańsku inwestuje w łączność

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Gdańsku ogłosił przetarg na zakup radiotelefonów przenośnych oraz samochodowych, telefonów komórkowych, radiotelefonów CB i nawigacji GPS - jednym słowem pełen zestaw środków łączności na każdą okazję.

 

Niestety po lekturze SIWZ można wywnioskować, że Zamawiający tak na prawdę nie wie jakiego sprzętu potrzebuje. O ile sprecyzowanie wymagań dla telefonów komórkowych okazało się dość proste, to radiotelefony czy radia CB nastręczyły pewnych trudności.

 Wojewodzki-Inspektorat-Weterynarii-Gdańsk-logo.jpg

Mamy tutaj do czynienia z pomieszaniem pojęć i skopiowaniem specyfikacji technicznych charakteryzujących wiele różnych urządzeń, zarówno analogowych jak i analogowo-cyfrowych.  Wskazano bardzo szeroki zakres pracy radiotelefonów, łącznie z przesuniętym względem polskiego planu zagospodarowania częstotliwości pasmem UHF-2: 465 - 495 MHz. Sprzęt musi spełniać wymóg określony jako "łatwa migracja i pełna funkcjonalność zarówno w systemie analogowym, jak i cyfrowym" oraz obsługiwać funkcję audio USB i IMPRES. Te wymogi mogłyby sugerować radiotelefony systemu MotoTRBO.

 

Dalej czytamy o takich wymaganych jak: funkcja: "szeptanka", funkcja: "escalert", kompresja głosu X-PAND, programowalny odstęp międzykanałowy (12,5/20/25 kHz.), które mogą wskazywać na radiotelefony z rodziny GP340/360 lub CP firmy Motorola.

 

Jednym słowem spełnienie wszystkich opisanych wymogów będzie twardym orzechem do zgryzienia dla potencjalnych wykonawców. Z pewnością to postępowanie nie obejdzie się bez dodatkowych zapytań przetargowych oraz zmiany treści SIWZ. Termin składania ofert: 05.07.2012, godzina 11:00.

 

 

Źródło: http://www.gdansk.wiw.gov.pl/zamowienia-publiczne.html