Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

KWP w Kielcach zamawia radioserwer, bramy sprzętowe i radiotelefony DMR

 

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach ogłosiła przetarg na dostawę i uruchomienie radioserwera z oprogramowaniem oraz dostawę 3 bram sprzętowych do obsługi wyniesionych radiotelefonów analogowych/cyfrowych i 3 kpl. radiotelefonów przewoźnych DMR. Dostarczony sprzęt musi funkcjonować zgodnie ze standardem DMR Tier II, gdyż będzie współpracował z wykorzystywanym przez świętokrzyską policję systemem MOTOTRBO firmy Motorola Solutions lub systemem Consel firmy Aksel.

 

Budynek i odznaka KWP Kielce

 

Zamawiający eksploatuje obecnie urządzenia radiowe DMR takie, jak:

 • stacje retransmisyjne DR 3000 oraz MTR 3000 połączone ze sobą poprzez sieć Ethernet,
 • radiotelefony przewoźne DM3601 oraz DM4601 w ukompletowaniu biurkowym, standardowym oraz z zestawem rozłącznym,
 • radiotelefony noszone DP3601 oraz DP4801,
 • radioserwer z oprogramowaniem TRBOnet Enterprise Direct IP w wersji 3.x firmy NeoCom pracującym w środowisku Microsoft,
 • radioserwer z oprogramowaniem Consel 3.7.69.1526 pracującym w środowisku Microsoft.

Wobec tego kielecka KWP wymaga, aby dostarczone radiotelefony, bramy sprzętowe i radioserwer współpracowały z radiotelefonami DM/DP 3601/4601/4801 w zakresie łączności analogowej w trybie simpleksowym i duosimpleksowym, w zakresie łączności DMR w trybie simpleksowym oraz w zakresie maskowania korespondencji algorytmem ARC4 z kluczem 40-bitowym. Z radiotelefonami analogowymi (np. Motorola GP360) dostarczone urządzenia muszą natomiast współpracować w zakresie łączności analogowej w trybie simpleksowym i duosimpleksowym z tonami CTCSS wyszczególnionymi w specyfikacji zamówienia.

 

Przedmiotem zamówienia są:

 • Radioserwer w obudowie rack 19” (maks. 1U) z zainstalowanym oprogramowaniem klient-serwer pozwalającym na bezpośrednie podłączenie po sieci IP (Ethernet) radioprzemienników obsługujących min. 6 podsieci radiowych, pozwalających obsłużyć w tym samym czasie min. 3 stanowiska/konsole operatorskie w obrębie dostępnych sieci. Zamawiający wymaga dostarczenia licencji dla 150 użytkowników.
 • 3 szt. radiotelefonów przewoźnych DMR w ukompletowaniu standardowym, z wbudowanym odbiornikiem GPS, min. 4-liniowym kolorowym wyświetlaczem i możliwością wymiany wiadomości tekstowych z radiotelefonami Motorola DM3601/4601 oraz DP3601/DP4801.
 • Zestaw do programowania i strojenia dostarczonych radiotelefonów.
 • 3 szt. bram sprzętowych w obudowie rack 19” (maks 2U) z oprogramowaniem umożliwiającym zdalne konfigurowanie (poprzez zdalny pulpit) parametrów wyniesionego radiotelefonu oraz zapewniające funkcjonalność radioserwera z licencjami na jednoczesne podłączenie 6-ciu konsol i 500 użytkowników.
 • Licencja na mapę dla serwera (z numeracją budynków).
 • 12 szt. licencji na strumienie audio (również w postaci klucza sprzętowego jeżeli jest wymagany).

Zamawiający wymaga od wykonawców przedstawienia dokumentów potwierdzających zrealizowanie w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej dwóch dostaw odpowiadających przedmiotowi zamówienia, o wartości brutto nie mniejszej niż 100 tys. zł każda.

 

Składanie ofert w przetargu jest możliwe do 8 grudnia br. do godz. 10:00. Wymagane jest wniesienie wadium w wysokości 3 000 zł. Oferty będą oceniane według ceny (waga 95%) i długości okresu udzielonej gwarancji (waga 5%), który jednakże nie może być krótszy niż 24 miesiące. Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany zrealizować zamówienie do 22 grudnia br.

 

Źródło: bzp1.portal.uzp.gov.pl