Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Fiasko przetargu na zestawy kamuflowane dla Policji

 

Końcówka roku w sferze budżetowej zawsze jest bardzo napięta. Tradycyjnie instytucje starają się wydać przyznane pieniądze do końca roku kalendarzowego. Niedawno Komenda Główna Policji ogłosiła duży przetarg na 510 zestawów kamuflowanych do radiotelefonów Motorola DP3601. Przetarg unieważniono gdyż nie wpłynęła żadna oferta.

 

 tajniacy-na-sluzbie

 

Policyjni specjaliści wymagali dostawy do 10 grudnia br., co daje zaledwie 20 dni kalendarzowych na realizację zamówienia, przy optymistycznym założeniu podpisania umowy już 20 listopada (termin składania ofert to 13 listopada). Należy podkreślić, że będące przedmiotem zamówienia zestawy nie są produktami „prosto z półki”, lecz modyfikowanymi zgodnie z wymaganiami zamawiającego. Sprzęt specjalistyczny tego typu jest zazwyczaj produkowany na zamówienie, co dodatkowo wydłuża czas produkcji. Jeśli dodać do tego okres przedświąteczny i dużą partię towaru (510 sztuk) to należy jasno stwierdzić, że zaproponowany termin dostawy od początku był nierealny.

 

Oferenci zgodnie prosili o wydłużenie terminu dostawy zamówienia. Z lektury pytań i odpowiedzi w przetargu dowiadujemy się, że niektórzy proponowali przesunięcie daty dostawy z 10 grudnia 2014 na 31 marca 2015. Jeden z potencjalnych oferentów prosił o wydłużenie terminu dostawy na 23 grudnia br. Niestety w tym drugim przypadku, zamawiający również nie zgodził się na przesunięcie terminu dostawy o zaledwie 2 tygodnie. Gdyby zamawiający zgodził się na ten termin to dostawa zostałaby z pewnością zrealizowana a środki rozliczone jeszcze w tym roku kalendarzowym.

 

Należy przypuszczać, iż w tym wypadku decydujące zdanie mieli urzędnicy z wydziału finansów KGP i to oni nie zgodzili się na nawet nieznaczne wydłużenie terminu dostawy, tym samym doprowadzając do unieważnienie tak istotnego z punktu widzenia Policji postępowania.

 

Źródło: przetargi.policja.pl    Opr.:własne.