Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

TOPR rozbudowuje swój system DMR

 

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło przetarg na zakup sprzętu do łączności radiowej DMR: stacji retransmisyjnej, radiotelefonów nasobnych i bazowych, anten oraz radiolinii. Obecnie tatrzańscy ratownicy korzystają z wdrożonego w zeszłym roku przez firmę AKSEL systemu DMR Simulcast RadioActivity oraz radiotelefonów Motorola MOTOTRBO.

 

Ratownicy TOPR w trakcie akcji

 

Przedmiotem zamówienia jest:

  1. Rozbudowa będącej w posiadaniu zamawiającego stacji retransmisyjnej RA160 firmy RadioActivity, pracującej w standardzie Multicast. Wymagana jest pełna kompatybilność ze stacjami RA160 SIMULCAST IP LINKED firmy RadioActivity będącymi w posiadaniu zamawiającego.
  2. Dostawa stacji retransmisyjnej DMR pracującej w trybie analogowym i cyfrowym, w semidupleksie/duosimpleksie oraz w trybie Simulcast.
  3. Dostawa dwóch kpl. instalacji antenowej do stacji retransmisyjnej DMR. Komplet składa się z dwóch 3-elementowych anten typu Yagi-Uda połączonych splitterem antenowym VHF i przystosowanych do pracy w warunkach wysokogórskich (system ogrzewania, termostat zabezpieczający przed osadzaniem się szadzi, anteny do odbioru zbiorczego (polaryzacja pionowa, zysk 0 dBd, maks. wysokość 1,5 m), anteny GPS przystosowanej do współpracy ze stacja retransmisyjną w celu jej synchronizacji, odgromników zabezpieczających anteny, dupleksera na wymagane pasmo pracy, filtrów przeciwzakłóceniowych i kabla antenowego.
  4. Dostawa 30 kpl. radiotelefonów nasobnych DMR z wyświetlaczem kolorowym, możliwością wysyłania wiadomości tekstowych i maskowania korespondencji w trybie cyfrowym (min. 16 kluczy kodowych). Dodatkowo należy dostarczyć licencję włączenie radiotelefonu do systemu dyspozytorskiego ConSEL firmy AKSEL będącego w posiadaniu zamawiającego.
  5. Dostawa 4 kpl. radiotelefonów bazowych DMR — wymagania jak powyżej.
  6. Dostawa radiolinii punkt-wielopunkt 5,4 GHz o przepustowości 14 Mbit/s i szerokości kanału 20 MHz.
  7. Dostawa 60 szt. oryginalnych pokrowców skórzanych dedykowanych do radiotelefonu DP3601.

Okres gwarancji na powyższy sprzęt musi wynosić 24 miesiące. Zamawiający wymaga od oferentów udokumentowania posiadanej wiedzy i doświadczenia przez przedstawienie wykazu dostaw z ostatnich 3 lat o takim samym lub podobnym rodzaju oraz wniesienia wadium w wysokości 5000 zł.

 

Termin składania ofert w przetargu upływa 25 listopada br. o godz. 14:00. Jedynym kryterium wyboru zwycięskiej oferty będzie najniższa cena.

 

Wykonawca na zrealizowanie przedmiotu zamówienia będzie miał czas do 19 grudnia br.

 

Źródło: www.topr.pl Fot.: Wikimedia Commons (na licencji CC BY-SA 3.0)