Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

RTcom odwołuje się ws. przetargu na sprzęt DMR dla Straży Granicznej

 

Do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie wniesione przez firmę RTcom s.c. w sprawie przetargu na dostawę urządzeń radiowych DMR dla Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. O otwarciu tego przetargu informowaliśmy w poniedziałek. Adwokat reprezentujący RTcom s.c. zarzuca zamawiającemu wykluczanie konkurencji i faworyzowanie urządzeń tylko jednego producenta.

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej

 

Chodzi mianowicie o wymienione w SIWZ wspomnianego przetargu wymagania, które muszą spełniać dostarczone radiotelefony: wsparcie ograniczonego dostępu (RAS), kompatybilność w zakresie przesyłania wiadomości ze sprzętem dotychczas użytkowanym przez zamawiającego oraz wbudowany moduł Bluetooth (w radiotelefonach przenośnych). Jak argumentuje prawnik RTcom, takie wymagania spełniają jedynie urządzenia firmy Motorola Solutions, a tym samym ich postawienie przez NOSG jest niezgodne z ustawą Prawo zamówień publicznych. Stanowi ona (art. 29 ust. 2), że przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję oraz że (art. 7 ust. 1) zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenia zamówienia  w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.

 

RTcom domaga się usunięcia kontrowersyjnych wymagań z SIWZ. Gdyby do tego doszło, firma mogłaby zaoferować w przetargu dystrybuowane przez siebie radiotelefony Hytera, które są kompatybilne z terminalami Motorola MOTOTRBO w zakresie łączności DMR Tier II oraz rozszerzonego maskowania korespondencji (algorytmem ARC4 z 40-bitowym kluczem), lecz nie w zakresie przesyłania wiadomości tekstowych.

 

W związku z wniesionym odwołaniem NOSG przedłużył termin składania ofert w przetargu do 4 listopada br. do godz. 10:00 i wezwał pozostałych oferentów do zajęcia stanowiska w postępowaniu odwoławczym. O rozwoju tej sprawy będziemy jeszcze informować w naszym serwisie.

 

Źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl