Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Relacja z konferencji KKRRiT 2019 we Wrocławiu

 

W dniach 25-27 czerwca 2019 roku we Wrocławiu odbyła się Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji (KKRRiT). Było to już dziewiętnaste spotkanie specjalistów ze środowisk akademickich, przemysłowych, operatorskich, usługowych. Diamentowym sponsorem wydarzenia była firma AKSEL z Rybnika, która obchodziła swój benefis 30-lecia istnienia.

 

Konferencja stanowiła znakomite miejsce do prezentacji wyników swoich prac naukowych przez studentów, doktorantów oraz młodych pracowników licznych firm telekomunikacyjnych i teleinformatycznych. Konferencji towarzyszyła wystawa produktów

 

Specjalnym gościem, prelegentem był Tony Gray, dyrektor generalny Stowarzyszenia TETRA i Łączność Krytyczna (TCCA), obecnie pod nazwą The Critical Communications Association. Tony wygłosił prezentacje pt.: "Critical Communications Standards for Today and Tomorrow: TETRA, LTE and 5G" w której przedstawił obecny stan rozwoju technologi łączności radiowej do zastosowań krytycznych oraz dalsze etapy rozwoju.

Tony jest założycielem i pierwszym przewodniczący roboczej grupy Critical Communications Broadband Group (CCBG). Jest to grupa robocza wewnątrz TCCA, która reprezentuje organizacje zainteresowane przyszłością łączności krytycznej w oparciu o standardy szerokopasmowe.

W świecie łączności mobilnej i krytycznej Gray jest dobrze znaną i szanowaną postacią z ponad 40 letnim doświadczeniem. Przez ponad 20 lat pracował jako niezależny konsultant dla użytkowników łączności o znaczeniu krytycznym, ciał standaryzacyjnych, organów regulacyjnych i przedsiębiorstw. Odegrał kluczową rolę w projektowaniu systemów łączności i sterowania dla systemów bezpieczeństwa publicznego i ochrony w wypadku klęsk żywiołowych (PPDR), transportu oraz innych powiązanych sektorów na całym świecie.

 

Po sesji plenarnej miały miejsce sesje tematyczne podzielone na: gospodarkę widmem em, systemy 5G, anteny, systemy nawigacji i lokalizacji, systemy komórkowe oraz cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Drugiego dnia konferencji, firma AKSEL, miała też swoją dedykowaną sesję tematyczną - Technologie cyfrowe i aplikacje we współczesnych systemach radiokomunikacyjnych TETRA i DMR. Podczas sesji przedstawiono 

 

 

O TCCA

TCCA reprezentuje wszystkie ustandaryzowane mobilne technologie komunikacyjne dla potrzeb łączności krytycznej oraz aplikacje uzupełniające. Członkowie wywodzą się z pośród użytkowników końcowych, operatorów i przemysłu na całym świecie. Promuje zasadę otwartych i konkurencyjnych rynków na całym świecie dzięki wykorzystaniu otwartych standardów i zharmonizowanego widma. Utrzymuje i ulepsza standard TETRA Professional Mobile Radio (PMR) i pobudza rozwój wspólnych globalnych standardów mobilnych dla szerokopasmowych sieci łączności krytycznej. TCCA jest Partnerem Reprezentacji Rynku 3GPP i członkiem projektu Mission Critical Open Platform (MCOP), a jego Członkowie aktywnie uczestniczą w grupach roboczych 3GPP. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.tcca.info