Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Seminarium: Interoperacyjność radiowych systemów łączności dyspozytorskiej

 

28 maja br. w Warszawie odbyło się seminarium poświęcone interoperacyjności radiowych systemów łączności dyspozytorskiej, wykorzystywanych przez służby publiczne. Organizatorami spotkania była poznańska firma iTTi oraz Zespół ds. systemu TETRA Polskiego Towarzystwa Rozsyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE).

 

ptpiree-itti-logo 

Podczas spotkania zaprezentowane zostały obecne trendy i opracowywane rozwiązania służące zapewnieniu interoperacyjności między heterogenicznymi systemami łączności bezprzewodowymi na potrzeby zarządzania kryzysowego, wliczając w to systemy trankingowe i transmisji danych. Adresatami spotkania byli przedstawiciele centrów zarządzania kryzysowego, CPR, producenci sprzętu dla organizacji bezpieczeństwa i porządku publicznego, dostawcy i integratorzy systemów ochrony publicznej i pomocy w przypadku katastrof i klęsk żywiołowych, służby pierwszego kontaktu (policja, PSP/OSP i PRM), podmioty użyteczności publicznej (OSD/OSP, operatorzy infrastruktury gazowniczej, przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, wodociągi i kanalizacja) oraz operatorzy telekomunikacyjni.

 

Jednym z punktów spotkania była prezentacja platformy multimedialnej IMS na przykładzie bramy HIT-GATE, współpracującej z systemami standardu TETRA, TETRAPOL, GSM oraz WiMAX. HIT-GATE, to projekt którego celem jest opracowanie bramy zapewniającej interoperacyjność w komunikacji między sieciami służb bezpieczeństwa i porządku publicznego, wliczając w to także scenariusze angażujące działania transgraniczne. Pomysłodawcy projektu zapewniają, że ten cel zostanie osiągnięty za pomocą dedykowanego węzła bez modyfikacji terminali ani głównej infrastruktury komunikacyjnej.

 

Brama HIT-GATE jest rozwijana w ramach projektu 7. Programu ramowego w tematyce Bezpieczeństwo, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej na cele badawcze. Projekt tworzy konsorcjum 11 firm, a jego partnerami technicznymi są m.in. firmy Thales i Rohill. Podmiotem stowarzyszonym jest PTPiREE, które występuje jako użytkownik końcowy, tzn. podmiot doradczy dla konsorcjum, w zakresie zdefiniowania wymagań użytkowników sektora elektroenergetycznego, a ponadto uczestniczenia w przygotowaniu instalacji demonstracyjnej bramy HIT-GATE.