Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowości targów PMRExpo 2013

 

W zeszłym tygodniu zakończyły się trwające 3 dni targi PMRExpo 2013. Jest to jedna z największych europejskich imprez w branży radiokomunikacji profesjonalnej. Wydarzenie zgromadziło 139 wystawców i około 3000 gości. Z lokalnej imprezy, nastawionej na niemiecki rynek urosła ona do rangi międzynarodowej wystawy, która na stałe wpisała się w kalendarz największych firm radiokomunikacyjnych.

 

Podczas tegorocznej edycji było sporo nowości TETRA i DMR. Firma Cassidian zaprezentowała zupełnie nowy pager TETRA P8GR, który został zaakceptowany do pracy w ogólnokrajowej sieci łączności radiowej dla służb w Niemczech BOSnet.  Sepura publicznie zaprezentowała serię produktów DMR: radiotelefonów oraz przemiennik i aplikację dyspozytorską. Hytera tradycyjnie pokazała swoje szerokie portfolio DMR (Tier 3) i TETRA (również TETRA2/TEDS). Odwiedzający mogli zobaczyć nowe radiotelefony DMR PD50X i PD60X oraz iskrobezpieczny radiotelefon TETRA.

 

Motorola Solutions poza swoimi radiotelefonami TETRA i DMR prezentowała również radiowóz policyjny wyposażony w moduł szybkiej transmisji danych LTE, który umożliwia strumieniowanie video do centrum dowodzenia. Na stoisku firmy byli obecni również partnerzy aplikacyjni, demonstrujący działanie systemu MOTOTRBO z różnorakimi aplikacjami dyspozytorskimi.

 

Na uwagę z pewnością zasługują nowe radiotelefony DMR opracowane przez firmę Kenwood oraz radiotelefon NEXEDGE w wersji ATEX. Na stoisku można było zobaczyć nowy przemiennik DMR TKR-D710E/810E. ICOM pokazał nowe radiotelefony IP pracujące w sieci MESH na małych odległościach oraz, podobnie jak Kenwood, nowe cyfrowe radiotelefony ATEX.

 

Wschodzącą gwiazdą branży radiokomunikacyjnej jest z pewnością firma HQT, która skuszona sukcesem firmy Hytera co raz bardziej zaznacza swoją obecność na zagranicznych rynkach.

Nie sposób też nie wspomnieć o swoistym rodzynku na targach, czyli jedynej polskiej firmie Aksel z Rybnika, która prezentowała swoją zaawansowaną aplikację dyspozytorską ConSEL.

 

Poniżej kilka wybranych zdjęć z wystawy. Wkrótce pojawi się też relacja video naszego autorstwa.

 

GALERIA

Źródło i foto: Mariusz Waruszewski