Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola Solutions na konferencji LTE dla służb

 

Z inicjatywy Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji 24 września 2014 roku odbyła się w Warszawie międzynarodowa konferencja poświęcona wykorzystaniu standardu LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego. Omówiono jeden z wariantów wykorzystania części tzw. drugiej dywidendy cyfrowej (pasmo 694–790 MHz) na potrzeby bezprzewodowego dostępu szerokopasmowego dla agencji rządowych i służb realizujących obowiązki wynikające z konieczności zapewnienia ładu i bezpieczeństwa publicznego. Czołowymi prelegentami byli przedstawiciele firmy Motorola Solutions, UKE oraz Organizacji TETRA i Łączność Krytyczna (TCCA).

 

jacek-drabik-motorola-solutions

 

Hasło przewodnie konferencji brzmiało: Kluczem do wprowadzenia w Europie efektywnej i bezpiecznej mobilnej platformy komunikacji szerokopasmowej dla służb publicznych jest pasmo 700 MHz i wykorzystanie standardu LTE.  Wzięło w niej udział ponad 50 przedstawicieli organów administracji centralnej i służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo państwa.

 

Prelegenci omówili następujące kwestie:

  1. Zapotrzebowanie na dostęp do bezprzewodowych usług szerokopasmowych ze strony służb rządowych i publicznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Państwa i obywateli - Jitender Vohra (Director Chief Technology Office MSI) (PDF 4,7 MB)
  2. Przegląd i status działań związanych z widmem dla mobilnego dostępu szerokopasmowego - Steffen Ring (Senior IGA Director MSI) (PDF 1,1 MB)
  3. Podsumowanie konsultacji UKE II dywidendy cyfrowej - dr inż. Wiktor Sęga (Dyrektor UKE) (PDF 236 kB)
  4. Pasmo 700 MHz i warunki dla harmonizacji w Europie - Jeppe Jepsen (Director, Broadband Spectrum, TETRA & Critical Communication Association) (PDF 1,8 MB)
  5. Ogólny przegląd możliwości LTE - Paweł Stępniewski (Architekt MSI – MSP) (PDF 473 kB)

 

Prezentacje zostały przyjęte z dużym zainteresowaniem i były inspiracją do dyskusji nad znaczeniem bezpiecznej komunikacji bezprzewodowej dla skuteczności akcji ratowniczych prowadzonych na różnych obszarach kraju jak i działaniach transgranicznych.

 

Źródło: http://www.kigeit.org.pl