Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ENERGETAB 2013 - podsumowanie targów

 

Targi ENERGETAB 2013 po raz 26 otworzyły swoje podwoje dla 740 wystawców z 18 krajów oraz kilku tysięcy zwiedzających. Są to od wielu lat największe w Polsce targi w dziedzinie energetyki, elektrotechniki i automatyki energetycznej. Wśród wystawców zagranicznych dominowały firmy z Niemiec(25), Czech (7) i Hiszpanii (7).

 

Na targach nie mogło zabraknąć dobrze znanych międzynarodowych korporacji dostarczających swoje produkty na globalne rynki: ABB, Siemens, Apator i inni. Pojawiła się też większość z liczących się krajowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń i aparatów, służących niezawodnemu wytwarzaniu i dostarczaniu energii elektrycznej. Branża łączności radiowej była reprezentowana przez takie polskie firmy jak: IT Partners Telco, IPConnect oraz RTcom.

 

Warszawska spółka IT Partners Telco prezentowała system trankingowy DMR Tier III firmy Tait . Na stoisku można było poznać działanie konsoli dyspozytorskiej SIP-CIC, która pracuje z systemem TETRA w Tauron Dystrybucja. Całe stoisko dopełniała ekspozycja radiotelefonów Motorola,Tait oraz szafa telekomunikacyjna ZTE.

 

Na stoisku rybnickiej spółki IP Connect można było zobaczyć działanie systemu TETRA z LTE. Partnerem firmy jest holenderski producent TETRA, firma Rohill. Eksperci firmy prezentowali połączenia grupowe, które można było zainicjować ze smartfona. Obecność wielu różnych radiotelefonów (Motorola, Sepura, Cassidian i Funkwerk) udowadniała szeroką interoperacyjność infrastruktury TETRA. Warto wspomnieć że Rohill jest twórcą koncepcji ODINI (ang. On-Demand Intelligent Network Interface), który umożliwia integrację różnych systemów radiokomunikacyjnych (Wi-Fi, WiMAX).

 

Firma RTcom tradycyjnie prezentowała pełne portfolio radiotelefonów HYTERA DMR i TETRA oraz przemiennik RD965.  Nie zabrakło analogowych urządzeń HYT oraz bogatej oferty akcesorii audio do radiotelefonów firm Sonic, Voxtech i Temco.

 

Firma Dipol prezentowała autorskiej konstrukcji śpiewającego robota, który został skonstruowany z wykorzystaniem oferowanych w swoim sklepie produktów. Wśród nich: kable, obrotnice do kamer, siłowniki satelitarne, napędów bram garażowych, anteny satelitarne i DVB-T, patchcordy oraz wielu innych produktów.

 

Galeria wybranych zdjęć. Fot. Mariusz Waruszewski