Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ITS Kongres po raz szósty

 

Po raz szósty Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe ITS POLSKA organizuje największe i najważniejsze wydarzenie dla sektora Inteligentnych Systemów Transportowych, jakim jest POLSKI KONGRES ITS (PKITS). Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13–14 maja 2013 r. w warszawskim Hotelu Marriott. Nowością w tym roku będzie bezpłatny udział dla 2 reprezentantów z administracji publicznej. Serwis RadioTech.pl jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

 

polski-kongres-its-pkits_2010

Główne bloki tematyczne to: systemy zarządzania ruchem i transportem publicznym w miastach, systemy zarządzania ruchem kolejowym, systemy zarządzania ruchem na drogach poza miejskich, architektura i struktury danych oraz prawo i technologia.  Jak co roku, dodatkową atrakcją będzie debata „Gazety Prawnej” oraz wieczorna uroczystość poświęcona finalistom konkursu "LIDER ITS".

Swoje zaangażowanie we współfinansowanie szóstej edycji POLSKIEGO KONGRESU ITS zadeklarowały firmy Kapsch i Qumak jako sponsorzy diamentowi — gospodarze lunchów, Neurosoft i Provent jako sponsorzy złoci — gospodarze przerwy kawowej, APM, AB-Micro/Barco, CE-Traffic, Naviexpert, SHH, Sprint, Trapeze i Trax elektronik — sponsorzy srebrni, Hewlett-Packard — sponsor konkursu LIDER ITS — fundator nagrody oraz PKP Informatyka — partner smyczy i identyfikatorów.

Tegoroczny POLSKI KONGRES ITS odbywać się będzie w okresie zintensyfikowanych wdrożeń inteligentnych systemów transportowych. W styczniu 2013 roku uruchomiony został pierwszy unijny program operacyjny dedykowany rozwojowi ITS, który zapewnił dofinansowanie projektów na sumę ponad pół miliarda złotych, rozdzielonych pomiędzy dziesięć miast polskich. Nasuwa się pytanie, czy pieniądze te zostaną odpowiednio wydane, czy powstaną wdrożenia spełniające oczekiwania inwestorów? Istnieje wiele niebezpieczeństw czyhających na powodzenie potencjalnych projektów. Krajowy potencjał może okazać się niewystarczający do budowy tak dużych i kompleksowych systemów. Brak doświadczenia w zamawianiu tego typu inwestycji, niedostosowane prawo, warunki rynkowe, oraz brak krajowych standardów także mogą stanowić potężną przeszkodę. Wprowadzane systemy będą musiały spełniać także zasady specyfikacji i wdrażania ITS określone w Dyrektywie ITS.

Szósta edycja POLSKIEGO KONGRESU ITS będzie odbywać się także w cieniu największego zamówienia systemów ITS w Polsce, mianowicie krajowego systemu zarządzania ruchem, który pokryje swoim zasięgiem sieć autostrad, dróg ekspresowych i wybranych dróg krajowych. Zadanie to jest o tyle istotne, że bez wątpienia narzuci krajowe standardy także dla przyszłych wdrożeń ITS w miastach. Trwają prace mające na celu usystematyzowanie i standaryzacje procesu przygotowania i realizacji projektów infrastrukturalnych z wykorzystaniem inteligentnych systemów transportowych. Perspektywa tego wdrożenia bez wątpienia angażują całą branżę ITS.

POLSKI KONGRES ITS jest wyjątkową okazją do spotykania się specjalistów, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu i wiedzy mogą dzielić się informacjami i doświadczeniami branżowymi. Poprzez swoją regularność PKITS stał się niepowtarzalną platformą do spotkania grona fachowców z sektora publicznego i prywatnego, gdzie łączą się różne gałęzie nauki, techniki i przemysłu, od telekomunikacji, przez infrastrukturę informatyczną, aż po elektroniczne elementy wyposażenia dróg i pojazdów. Na stronie internetowej zamieszczony został program tegorocznego Kongresu.

Patronat nad tegoroczną edycją objęły czołowe instytucje związane z rozwijaniem i wdrażaniem zaawansowanych technologii w transporcie tj.: Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Sejmowa Komisji Infrastruktury, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ITS Europe (ERTICO), Miasto Stołeczne Warszawy, Górnośląski Związek Metropolitalny, Konwent Dyrektorów Zarządu Dróg Miejskich oraz Unia Metropolii Polskich.

Zachęcamy do odwiedzania strony www.pkits.pl i zapoznawania się z najnowszymi informacjami w tym agendą kongresu, warunkami udziału oraz ofertą współpracy sponsorskiej i partnerskiej.

Kontakt do Biuro Organizacyjne POLSKIEGO KONGRESU ITS:


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ; www.pkits.pl
tel. + 48 (22) 870-03-90
fax. +48 (22) 250-11-67