Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Trójporozumienie o współpracy przy budowie sieci LTE 450 dla energetyki

 

Enea Operator, PGE Dystrybucja i PGE Systemy podpisały porozumienie o współpracy przy budowie sieci LTE 450 na potrzeby systemu elektroenergetycznego - poinformował resor energii.

 

minister-tchorzewski-konferencja


Zmiana dotychczasowego paradygmatu działania sektora energetycznego - jak wskazuje PGE Systemy, organizator konferencji Smart Energy powered by LTE 450, podczas której zostało podpisane porozumienie - poprzez wprowadzenie do krajowego systemu energetycznego rozwiązań z obszaru tzw. - inteligentnej energetyki (m.in. ang. Smart grid, ang. Smart Metering) wymaga powszechnego dostępu do łączności.

- Sieci inteligentne gwarantują nie tylko bezpieczeństwo, sprawność i wysoką efektywność pracy krajowego systemu elektroenergetycznego, lecz także umożliwiają sprostanie wyzwaniom stojącym dziś przed nowoczesną energetyką - stwierdził minister Krzysztof Tchórzewski na konferencji Smart Energy powered by LTE 450.

Konferencja-Smart-Energy-Powered-by-LTE-450

Międzynarodowy sektor energetyczny, jak wskazuje PGE Systemy w informacji o konferencji, opowiada się za usankcjonowaniem - na poziomie Unii Europejskiej - przeznaczenia częstotliwości radiowej pasma 31 oraz pasma 72, tj. częstotliwości 450MHz, na potrzeby łączności i usług krytycznych niezbędnych do efektywnego funkcjonowania sektora użyteczności publicznej, m.in. energetycznego.- Pomyślne rezultaty testów LTE 450 pozwalają planować rozbudowę instalacji. Testowane w Polsce rozwiązanie, w które zaangażowało się wielu polskich dostawców produktów i rozwiązań technicznych oraz ośrodki naukowe, wzbudziło duże zainteresowanie na świecie - podał resort energii w komunikacie.

PGE w sierpniu 2018 informowała, że PGE Systemy, należąca do grupy PGE, otrzymała decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej o rezerwacji zasobów radiowych w paśmie 450 MHz. Podkreśliła, że stworzenie cyfrowej sieci łączności jest jednym z elementów budowy inteligentnej sieci energetycznej, a bezprzewodowa sieć LTE 450 pozwoli szybciej i sprawniej przywracać zasilanie w czasie letnich i zimowych anomalii pogodowych.

 

Źródło: gov.pl