Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

KKRRiT 2019: Dyrektor Instytutu Łączności Liderem Teleinformatyki

 

We Wrocławiu zakończyła się wczoraj kolejna edycja Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji (KKRRiT), która odbywała pod hasłem „Internet Wszechrzeczy - dla wszystkich i wszędzie”.  To największe w Polsce, coroczne spotkanie specjalistów z tych dziedzin. Tegoroczna edycja była połączona z Krajowym Sympozjum Teleinformatyki i Telekomunikacji. Na uroczystości otwarcia KSTiT Jerzy Żurek, dyrektor Instytutu Łączności odebrał statuetkę Złotego Cyborga i tytuł Lidera Teleinformatyki. Diamentowym sponsorem wydarzenia jest firma AKSEL z Rybnika oraz firmy Tespol, ATDI oraz Nokia jako sponsorzy bursztynowi.

 

 Jerzy-Zurek-Instytut-lacznosci-KKRRiT-KSTiT-2019-wroclaw

 

Nagroda jest od ponad 20 lat przyznawana wyróżniającym się naukowcom i menedżerom, których działalność znacząco wpływa na rozwój polskiej branży teleinformatycznej. Laureatami tej prestiżowej nagrody są wyróżniające się osobistości branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej mające w swoim dorobku sukcesy na polu naukowym, czy też menedżerskim Od 1998 roku Złotym Cyborgiem uhonorowano 96 osób, między innymi Annę Streżyńską, Zygmunta Solorza-Żaka i Janusza Filipiaka.

 

Jerzy-Zurek-Instytut-lacznosci-KKRRiT-KSTiT-2019-wroclaw-statuetka-zloty-cyborg

 

Firma Sprint S.A. jest pomysłodawcą i fundatorem nagrody przyznawanej dorocznie podczas Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki.

 

W 2019 roku statuetką Złotego Cyborga zostali nagrodzeni:

 

1. Prof. dr hab. inż. Maciej Stasiak - Kierownik Katedry Sieci Telekomunikacyjnych i Komputerowych Politechniki Poznańskiej za cenny wkład w teorię i inżynierię ruchu, w tym rozwój metod modelowania, optymalizacji i wymiarowania wielousługowych systemów i sieci teleinformatycznych.

 

2. Dr inż. Jerzy Żurek - Dyrektor Instytutu Łączności - Państwowy Instytut Badawczy za szereg cennych inicjatyw, w tym budowę krajowego systemu badań certyfikacji i cyberbezpieczeństwa oraz porozumienia na rzecz 5G dla Polski.

 

3. Wojciech Pytel - Członek Rady Nadzorczej NETIA S.A. za ogromny wkład w budowę oraz rozwój rynku telekomunikacyjnego w Polsce.

 

 

Źródło: ITL, www.sprint.pl