Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pomiary TETRA/DMR/NXDN - relacja ze szkolenia firmy MERATRONIK

 

Prawie 70 osób z całej Polski przyjechało 23 czerwca do Ośrodka Szkoleniowego Instytutu Łączności na szkolenie firmy MERATRONIK. Wśród zgromadzonych gości byli przedstawiciele licznych komend policji, straży granicznej, sektora energetycznego oraz dystrybutorzy sprzętu radiokomunikacyjnego.Tak szerokie grono uczestników nie może dziwić z racji bardzo ciekawej tematyki spotkania, mającego charakter prezentacji technicznej połączonej z praktycznymi pokazami możliwości wybranych urządzeń pomiarowych. Eksperci firmy Cobham prezentowali sposoby pomiarów systemów DMR/TETRA/NXDN z praktycznym wykorzystaniem przyrządów pomiarowych Aeroflex.

 

Po krótki wprowadzeniu i przedstawieniu firmy nadszedł czas na przybliżenie uczestnikom podstawowych parametrów systemów radiowych standardu TETRA, DMR oraz protokołu NXDN. Prezentowane były także testery radiokomunikacyjne 3920B, 8800S i 3550R. Tematem przewodnim było jednak strojenie radiotelefonów cyfrowych przy użyciu metod znanych z systemów analogowych AM/FM etc. Okazuje się, że wiele testów prowadzonych przez dostawców sprzętu dowodzi, iż taka metoda prowadzi do nieoptymalnego wykorzystania możliwości systemów cyfrowych a co za tym idzie rozczarowania użytkowników końcowych. Wnioskiem końcowym jest, wydawałoby się to oczywistością, wykorzystanie testerów dedykowanych do danego systemu cyfrowego, które w sposób ręczny lub w pełni automatyczny, w oparciu o dane techniczne producenta, dokonują sprawdzenia i strojenia terminali i stacji bazowych.

 

W dalszej części spotkania, Marc Schweizer, ekspert firmy Cobham, omówił poszczególne funkcje jako oferują testery Aeroflex oraz zaprezentował zestaw predefiniowanych testów radiowych dla różnego typu urządzeń w testerach radiokomunikacyjnych. Marc wykonał też procedury testowe oraz pomiary przykładowego radiotelefonu na żywo.

 

Swoje "5 minut" miał też Mariusz Waruszewski, redaktor naczelny RadioTech.pl, który przedstawił zgromadzonym tendencje w rozwoju profesjonalnych systemów radiowych w kontekście zakończonej w maju br. konferencji Critical Communications World (CCW) 2015 w Barcelonie. Wszyscy zgromadzeni zostali również zaproszeni do uczestnictwa w zbliżającej się konferencji i wystawie RadioEXPO 2015, na której obecna będzie także firma Meratronik.

 

Kolejna cześć szkolenia to warsztaty praktyczne z wykorzystaniem szerokiej gamy dostępnych urządzeń. Uczestniczy mogli samodzielnie przeprowadzić testy oraz sprawdzić działanie urządzeń w praktyce. Do dyspozycji zgromadzonych gości było dużo sprzętu testowego, m.in.: pierwszy przenośny tester radiokomunikacyjny z ekranem dotykowym 3550R, tester Aeroflex 8800S i tester radiokomunikacyjny Aeroflex 3920B.

 

Firma Meratronik podziękowała wszystkim zgromadzonym osobom za przybycie, a na koniec rozdano pamiątkowe certyfikaty.

 

Galeria zdjęć (Fot. Mariusz Waruszewski)

 

Źródło: RadioTech.pl

 

O firmie Meratronik S.A.
meratronik-logoZakład Elektronicznej Aparatury Pomiarowej Meratronik S.A. to firma z tradycjami w branży kontrolno-pomiarowej od 1954 roku. Obecnie firma jest dystrybutorem światowych liderów w branży przyrządów pomiarowych do zastosowań cywilnych i wojskowych. Swoim klientom firma oferuje doradztwo techniczne, szkolenia i konsultacje. Prowadzi również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Zapewnia także okresową kalibrację przyrządów pomiarowych. Więcej informacji na stronie http://www.meratronik.pl