Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Aireon umożliwi lokalizowanie zaginionych samolotów poprzez ADS-B

 

Spółka Aireon, twórca pierwszego na świecie systemu nadzoru ruchu lotniczego ADS-B opartego o łączność satelitarną, oznajmiła o swoich planach publicznego i nieodpłatnego udostępnienia autorskiej usługi ALERT (Aircraft Locating and Emergency Response Tracking). Pozwoli ona służbom ratowniczym na uzyskanie lokalizacji i ostatniej trasy lotu dowolnego statku powietrznego wyposażonego w transponder ADS-B (Automatic Dependent Surveillance-Broadcast).

 

Logo Aireon

 

Aireon LLC jest spółką joint venture, do której należy firma Iridium Communications oraz organizacje kontroli ruchu lotniczego z kilku krajów: NAV CANADA (Kanada), ENAV (Włochy), IAA (Irlandia) i Naviair (Dania). Spółka zamierza uruchomić swój system ADS-B w 2017 roku, pokrywając zasięgiem całą powierzchnię kuli ziemskiej. Na przyszły rok zaplanowano umieszczenie na orbicie satelitów drugiej generacji Iridium NEXT, zawierających odbiorniki ADS-B.

 

„Ogólnoświatowe rozwiązanie nadzoru ruchu lotniczego jest niezbędne w sytuacjach awaryjnych, co udowodniła niedawna katastrofa samolotu MH370, a w 2009 roku — samolotu Air France 447”, powiedział Don Thoma, prezes i dyrektor generalny Aireon.

„System Aireon jest wdrażany dla poprawy wydajności i bezpieczeństwa lotów w przestrzeniach oceanicznych i nienadzorowanych. Ta sama technologia, która zapewni tę wydajność i bezpieczeństwo może również dostarczyć szybkich, dokładnych informacji w awaryjnych sytuacjach”.

 

Gdy już zostanie w pełni uruchomiona, usługa ALERT będzie dostępna całodobowo poprzez specjalną aplikację i telefoniczną linię ratunkową. Dla autoryzowanych użytkowników, takich jak organizacje kontroli ruchu lotniczego, linie lotnicze i służby poszukiwawczo-ratownicze, będzie też dostępna historia ostatnich danych.

 

Źródło: www.radioresourcemag.com