Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Rosja kładzie nacisk na walkę elektroniczną

 

Na oficjalnej stronie rosyjskiego Ministerstwa Obrony zamieszczono informację o nowym sprzęcie radiowym, jaki w tym roku otrzymała rosyjska Brygada Walki Elektronicznej (REB) Centralnego Okręgu Wojskowego, stacjonująca w Jekaterynburgu. Okazją do pochwalenia się nowym wyposażeniem było nadanie REB sztandaru o nowym wzorze. Takie wyróżnienie może oznaczać, że walka radioelektroniczna w rosyjskim wojsku zyskuje na znaczeniu.

 

System kontroli widma radiowego Spektr

 

Brygada Walki Elektronicznej od tego roku dysponuje mobilnym systemem łączności krótkofalowej Murmańsk-BN — zbudowanymi na podwoziu samochodowym stacjami KF o mocy 15-20 kW, wyposażonymi w anteny z szykiem fazowanym. Swiet-KU to z kolei mobilny system nadzoru radiowego i zapobiegania wycieku informacji poprzez systemy bezprzewodowe, na bazie samochodu Ural. Może on współpracować ze stałymi stacjami Swiet-WSG służącymi do przeczesywania pasm VHF i UHF, wykrywania sygnałów radiowych, szybkiej analizy i namierzania ich źródła (radiopelengacji), a także do wywiadu elektronicznego. Spektr jest natomiast mobilnym systemem kontroli widma radiowego, zainstalowanym w wielozadaniowym samochodzie terenowym Tigr (zwanym czasem „rosyjskim Hummerem”).

 

Wszystkie te systemy są w stanie namierzać źródła transmisji radiowej, zakłócać łączność radiową nieprzyjaciela oraz ukrywać aktywność własnych oddziałów przed wrogim radiowywiadem.

 

Źródło, fot.: structure.mil.ru