Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MOTOTRBO na żeglarskich mistrzostwach świata Santander 2014

 

Dzisiaj w hiszpańskiej miejscowości Santander rozpoczęły się żeglarskie mistrzostwa świata klas olimpijskich, jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez Międzynarodową Federację Żeglarską (ISAF). Łączność radiowa podczas mistrzostw jest realizowana w systemie MOTOTRBO firmy Motorola Solutions.

 

Wyścigi jachtów

 

Mistrzostwa Świata klas olimpijskich są rozgrywane co cztery lata i stanowią pierwszą kwalifikację do igrzysk olimpijskich. W tym roku na wodach Zatoki Biskajskiej zmierzy się 1400 żeglarzy z 95 krajów, w tym 30 z Polski.

 

Motorola Solutions we współpracy z ISAF dostarczyła specjalnie przygotowaną, jednostrefową sieć radiową z trzema ripiterami. Organizatorzy znajdujący się w centrum dowodzenia mogą dzięki niej utrzymywać stały kontakt ze wszystkimi zespołami w ośmiu strefach przybrzeżnych, gdzie wytyczono trasy wyścigów. Łącznie sieć radiowa obejmuje zasięgiem 90 km2 wód Zatoki Biskajskiej. System łączności oferuje zwiększoną pojemność oraz, za sprawą SmartPTT — oprogramowania umożliwiającego kompleksowe sterowanie siecią radiową, integrację z GPS, wymianę wiadomości tekstowych i jednoczesną rejestrację sześciu rozmów głosowych zespołów zarządzających.

 

W sieci pracuje 140 radiotelefonów MOTOTRBO podzielonych na 15 grup rozmównych. Zapewniają one wyjątkową jakość głosu, co jest istotne przy silnym wietrze i mają wytrzymałą, wodoszczelną konstrukcję — wytrzymują zanurzenie w wodzie morskiej.

 

Źródło: www.radioresourcemag.com