Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Icom uruchomił witrynę poświęconą IP Radio

 

Firma Icom UK stawia na rozwój swojego innowacyjnego systemu cyfrowej łączności radiowej IP Advanced Radio System, opartego o standard IEEE 802.11 a/b/g/n (WLAN). W tym celu utworzyła poświęconą mu witrynę internetową, którą można znaleźć pod adresem www.ipradio.co.uk.

 

Struktura systemu IP Advanced Radio System

 

Można się tam zapoznać z technologią IP Advanced Radio System i korzyściami jakie może przynieść dla użytkowników z różnych branż, m.in. hotelarstwa, produkcji, żeglugi i ochrony oraz zobaczyć ofertę produktów firmy Icom.

 

„Z racji, że jest to tak innowacyjna technologia, zdecydowaliśmy się utworzyć poświęconą jej osobną mikrowitrynę. Jako że ten system jest tak łatwy w użytku i baza klientów jest niesamowicie szeroka, postanowiliśmy utrzymać zawartość witryny na jak najprostszym poziomie”, powiedział Ian Lockyer, menedżer marketingu w Icom UK Ltd.

 

IP Advanced Radio System bazuje na powszechnie stosowanym standardzie IEEE 802.11, więc do jego użytkowania niepotrzebna jest licencja radiowa. System umożliwia szyfrowaną (WPA-PSK lub WPA2-PSK), dupleksową łączność głosową pomiędzy maksymalnie 100 użytkownikami korzystającymi z ręcznych terminali IP100H lub komputerów / urządzeń przenośnych z oprogramowaniem IP100FS. Ponadto, IP Advanced Radio System pozwala na:

  • realizowanie wywołań indywidualnych, grupowych, lub w ograniczonym obszarze (np. do użytkowników połączonych z konkretnym punktem dostępowym),
  • programowanie terminali drogą radiową (OTAP),
  • wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych i statusów (dla IP100H — tylko predefiniowanych),
  • zdalne monitorowanie (przekazywanie dźwięku rejestrowanego przez mikrofon), blokowanie i odblokowywanie terminala IP100H z poziomu IP100FS,
  • jednoczesny odbiór dźwięku z wielu terminali (funkcja miksowania),
  • lokalizację poszczególnych terminali w oparciu o punkt dostępowy, z którym są połączone,
  • roaming pomiędzy punktami dostępowymi bez zrywania połączenia,
  • łatwe budowanie i skalowanie sieci dzięki możliwości korzystania z istniejącej infrastruktury sieciowej IP. Co więcej, przy pomocy VPN można połączyć sieci w odległych lokalizacjach — różnych budynkach lub nawet miastach.

 

Źródło: www.icomuk.co.uk