Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

NEXEDGE w katedrze Sagrada Família w Barcelonie

 

Jedną z największych atrakcji turystycznych Hiszpanii stanowi Sagrada Família, czyli Światynia Pokutna Świętej Rodziny. Jest to imponująca katedra w centrum Barcelony, którego budowa trwa już od 1882 roku i prawdopodobnie zakończy się w trzeciej dekadzie obecnego stulecia. Znajdująca się na liście UNESCO budowla zajmuje powierzchnię 4500 m2 i może pomieścić 9 tysięcy osób.

 

Sagrada Familia

 

Do tej pory wykorzystywano tam analogowe radiotelefony Kenwood ProTalk pracujące w paśmie PMR446 z racji ich małych kosztów i łatwości wdrożenia, lecz rosnąca liczba turystów odwiedzających kościół i zwiększające się w związku z tym wymagania co do systemu łączności wymusiły sięgnięcie po bardziej zaawansowane narzędzie komunikacji.

 

Wdrożeniem nowego systemu, opartego o technologię NEXEDGE, zajęła się firma Expocom SA, wraz z JVCKENWOOD Ibérica. System zaprojektowano tak, aby swoim zasięgiem objął całość budowli, od krypt aż po szczyty wież wraz ze wszystkimi przestrzeniami publicznymi, biurami i muzeum. W rezultacie szeroko zakrojonych testów okazało się, że do uzyskania pełnego pokrycia zasięgiem wystarczą dwie anteny: odbiorcza i nadawcza. System skonfigurowano jako 4-kanałową sieć trankingową, ze stacją bazową obsługującą 13 grup rozmównych połączonych poprzez oprogramowanie Kenwood KAS-10 ze stanowiskiem dowodzenia ochrony Sagrada Família. Pracuje w nim 140 ręcznych radiotelefonów NEXEDGE, z czego 20 to modele NX-320E z wyświetlaczem i pełną klawiaturą, umożliwiające wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych, natomiast pozostałe — NX-320E2.

 

System zaprojektowano róznież pod kątem budowy Sagrada Família, która potrwa jeszcze co najmniej 15 lat. Zapewnia on zarówno redundancję aby sprostać zwiększonemu ruchowi w trakcie ważnych wydarzeń, jak i pełną skalowalność — można go rozbudować o kolejne kanały i grupy rozmówne. Więcej o systemie Kenwood NEXEDGE na stronie www.nexedge.pl.

 

Firma ELEKTRIT jest autoryzowanym dystrybutorem marki Kenwood w Polsce


Źródło: www.kenwoodcommunications.co.uk Fot.: Kenwood, Wikimedia Commons (na licencji CC BY-SA 3.0) http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode