Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tranking ważny również dla chińskich dostawców

 

Na tegorocznej wystawie Critical Communications World (CCW) w Singapurze można było obejrzeć sprzęt i rozwiązania prezentowane przez dwóch liczących się na globalnym rynku producentów infrastruktury telekomunikacyjnej i elektroniki użytkowej — firm Huawei oraz ZTE Corporation.

 

Loga Huawei i ZTE

 

Huawei przedstawiła swój tranking LTE przeznaczony dla korporacji (eLTE), integrujący trankingową łączność głosową, transmisję danych i obrazu wideo oraz różnego rodzaju aplikacje w jednej szerokopasmowej infrastrukturze komunikacyjnej. Według producenta zapewnia ono idealną współdzieloną sieć dla wielu przedsiębiorstw.

 

Funkcje związane z łącznością krytyczną: wywołania grupowe, łączność PTT over LTE, priorytetyzacja i wywłaszczanie połączeń nie są jeszcze zawarte w standardzie LTE, więc Huawei uzupełniła swoje eLTE o autorskie rozwiązania zapewniające wspomniane możliwości.

 

eLTE korzysta z tego samego sprzętu, w który chiński producent wyposaża operatorów komercyjnych. Może on pracować w wielu pasmach, od 400 MHz aż do 23 GHz i umożliwia budowanie sieci zawierających od 2 do 30 komórek oraz linkowanie z sieciami łączności radiowej (w tym TETRA) i telefonicznymi (PSTN). Firma Huawei pokazała także eLTE Rapid — stację bazową ważącą jedynie 35 kg, która może być noszona na plecach, ma zasięg do 5 km i może obsłużyć do 50 abonentów.

 

ZTE z kolei zaprezentowała swój nowy zintegrowany system komunikacji dla przedsiębiorstw i służb ratunkowych — Emergency Response Command System (ERCS). Integruje on różnego rodzaju środki komunikacji: przewodową i bezprzewodową, trankingową, mikrofalową oraz satelitarną. ERCS zapewnia funkcje takie, jak połączenia prywatne, grupowe i konferencyjne, połączenia oczekujące, blokowanie numerów oraz alarmy, a także funkcje dyspozytorskie.

 

Drugi z chińskich producentów pokazał także linię swoich produktów DMR: ripitery i stacje bazowe z łącznością IP oraz trybem simulcast,rozwiązania DMR Tier III i terminale DMR. Nie zabrakło również autorskiego systemu trankingowego ZTE — GoTa 4G (ang. Global open Trunking architecture), przeznaczonego dla służb bezpieczeństwa publicznego i przedsiębiorstw. Portfolio GoTa 4G zawiera sześć jednostek basebandowych (obsługujących część radiową systemu) o różnych rozmiarach, moduły sieci szkieletowej oraz dwa terminale 4G, mogące pracować zarówno w LTE, jak i WCDMA, wspierające roaming pomiędzy sieciami prywatnymi a PSTN.

 

Źródło: wireless-mag.com