Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Interoperacyjność pomiędzy systemami eCall a ERA-GLONASS

 

Podczas 10. Europejskiego Kongresu Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS European Congress), który odbył się w dniach 16–19 czerwca br. w Helsinkach, po raz pierwszy na świecie zademonstrowano zestawianie połączeń pomiędzy europejskim systemem alarmowym eCall, a jego rosyjskim odpowiednikiem — ERA-GLONASS.

 

Schemat działania systemu eCall

 

eCall to ogólnoeuropejski system szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych, umożliwiający automatyczne (po zadziałaniu odpowiednich czujników) lub ręczne (za pomocą przycisku) wezwanie pomocy poprzez numer alarmowy E112. Wedle obecnych planów Komisji Europejskiej urządzenia eCall będą obowiązkowo montowane w nowych pojazdach od października przyszłego roku. Analogiczny rosyjski system ERA-GLONASS także wejdzie do użytku w 2015 roku.


W celu przeforsowania standardów związanych z eCall, od 2011 roku w krajach europejskich jest intensywnie promowany pilotażowy projekt HeERO*4. Demonstracja interoperacyjności podczas Europejskiego Kongresu ITS jest częścią tego projektu. Przeprowadzono pokaz wykonania połączenia alarmowego do punktu przyjmowania zgłoszeń o wypadkach (PSAP) w systemie eCall z pojazdu wyposażonego w sprzęt ERA-GLONASS i odwrotnie — z samochodu posiadającego zainstalowane urządzenie eCall do PSAP w rosyjskim systemie. Potwierdzono w ten sposób interoperacyjność obu systemów.

 

Źródło: mccmag.com