Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Telefony satelitarne Globalstar na Tour de France

 

Organizatorzy tegorocznej edycji Tour de France wybrali telefony satelitarne Globalstar GSP-1700 jako jeden ze swoich środków łączności. Organizatorzy TdF korzystali ze 100 takich urządzeń w trakcie trzeciego etapu wyścigu, którego trasa o długości 159 km biegła z Cambridge do Londres.

 

Telefony Globalstar GSP-1700

 

101. edycja Tour de France rozpoczęła się 5 lipca i dobiegnie końca 27 lipca. W tym roku kolarze przejadą łącznie 3364 km w 21 etapach, oprócz Wielkiej Brytanii odwiedzając także Belgię i Hiszpanię. Łączność satelitarna była wykorzystywana przez członków komitetu organizacyjnego, ekipę techniczną oraz zespół ratunkowy. Telefony systemu Globalstar wybrano ze względu na zapewnianą przez nie dobrą jakość głosu i transmisji danych mimo braku naziemnej infrastruktury, co w przypadku wydarzenia sportowego odbywającego się na bardzo rozległej przestrzeni ma istotne znaczenie. Urządzenia dostarczyła firma Global Telesat Communications (GTC), kluczowy dystrybutor produktów Globalstar.


Telefony GSP-1700, obecny flagowy model firmy Globalstar Inc., to lekkie i przyjazne dla użytkownika urządzenia umożliwiające łączność głosową realizowaną techniką CDMA oraz transmisję danych z prędkością do 38,6 kbit/s. Łączność odbywa się poprzez niskoorbitowe satelity drugiej generacji z konstelacji Globalstar.

 

Źródło: eu.globalstar.com