Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Chińczycy pracują nad własnym trankingiem cyfrowym

 

 Chiny pracują nad rozwojem własnego standardu cyfrowej łączności trankingowej o nazwie PDT (ang. Professional Digital Trunking). Istnieje sporo prawdopodobieństwo, że po raz pierwszy standard opracowany w Chinach będzie miał zasięg globalny. Wiele międzynarodowych organizacji przygląda się postępom prac oraz etapom powstawania standardu, który może utorować drogę do dalszej ekspansji.


PDT-police-digital-trunking.jpg


Obecnie w chińskiej policji koegzystują trzy technologie radiowe: konwencjonalna łączność analogowa, tranking MPT1327 oraz TETRA. Wszystkie trzy technologie bazują na standardach stworzonych poza Chinami. Po 20 latach użytkowania chińska policja zyskała cenne doświadczenie i wiedzę na temat systemów i aplikacji trankingowych. PDT "luźno" bazuje na standardzie DMR.  Podstawy są dokładnie takie same: technologia TDMA w kanale o szerokości 12,5kHz z dwiema szczelinami czasowymi, dla poprawy wydajności widmowej oraz tej samej wielkości ramka TDMA - 30-milisekund.

 

Częścią standardu PDT jest sposób przekazywania danych GPS, który nie jest zdefiniowany w DMR Tier 3 oraz szyfrowania interfejsu radiowego (AIE ang. Air Interface Encryption).


Stowarzyszenie PDTA (ang. Professional Digital Trunking System Industry Association) zrzesza obecnie 23 członków, z czego 22 pochodzi z Chin oraz jeden międzynarodowy przedstawiciel - firm Tait Communications. Inne zagraniczne firmy negocjują dołączenie do stowarzyszenia.

 

 

Źródła: tait.com, opracowanie własne.