Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

FREESIC — integracja łączności organizacji ratowniczych w UE

 

FREESIC (FREE Secure Interoperable Communications) to europejski projekt mający na celu zintegrowanie komunikacji pomiędzy organizacjami ratowniczymi z krajów UE, korzystającymi z różnych środków łączności. Projekt jest rozwijany ze środków 7. Programu Ramowego UE przez konsorcjum złożone z dziewięciu przedsiębiorstw, placówek naukowych i organizacji z całej Europy, w tym polskiej firmy ITTI Sp. z o.o.

 

Schemat działania FREESIC

 

W finalnej postaci FREESIC będzie działać jak uniwersalna bramka (gateway) obsługiwana z poziomu interfejsu w przeglądarce internetowej, przypominającego serwis społecznościowy. Użytkownicy będą mogli łatwo zakładać wspólne grupy rozmówne na potrzeby konkretnych działań i porozumiewać się w ich ramach przy pomocy smartfonów, radiotelefonów TETRA/Tetrapol/analogowych i telefonów IP, a także przesyłać wiadomości tekstowe.

 

W zeszłym miesiącu na Uniwersytecie Luksemburskim zademonstrowano, jak w praktyce będzie wyglądać funkcjonowanie FREESIC. Prezentację obejrzała publiczność złożona z 30 przedstawicieli krajów UE. Zaaranżowany scenariusz dotyczył poważnej awarii w zakładzie chemicznym zlokalizowanym na granicy dwóch krajów UE. FREESIC umożliwiłby w takim wypadku błyskawiczne wdrożenie ustalonego wcześniej planu ewakuacji jeszcze przed pojawieniem się ratowników. Demonstracja była prowadzona na żywo, tak jak w przypadku autentycznej akcji. Przez 10 minut prowadzona była łączność głosowa pomiędzy pięcioma krajami przy użyciu terminali VoIP, radiotelefonów analogowych i TETRA oraz systemów SECRICOM z różnymi urządzeniami końcowymi: telefonami komórkowymi, tabletami i laptopami. Po zakończeniu pokazu widzowie mieli możliwość wzięcia użytego sprzętu do rąk i porozmawiania z technikami zaangażowanymi w projekt.

 

Źródło: bapcojournal.com