Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Codan Envoy - radiotelefony SDR na pasmo KF

 

Envoy firmy Codan to innowacyjne radiotelefony KF (na fale krótkie) zbudowane w oparciu o koncepcję SDR (Software Defined Radio). Dzięki zintegrowanym układom DSP, FPGA i mikrokontrolerowi ARM9 urządzenia te umożliwiają cyfrową transmisję mowy i danych, pracę z analogowymi modulacjami USB, LSB, AM, CW, lecz co najważniejsze — dodawanie obsługi nowych standardów łączności poprzez prostą aktualizację oprogramowania. Jest to rozwiązanie dla osób, które potrzebują efektywnej, bezpiecznej łączności dalekosiężnej, a z uwagi na wsparcie dla wspomnianych modulacji analogowych — także dla krótkofalowców.

 

codan-envoy-radio

 

Zastosowana w Envoy autorska technologii kodowania sygnału głosu (Digital Voice II gen.) Envoy zapewnia lepszą jakość odsłuchu w porównaniu do tradycyjnych radiotelefonów analogowych, szczególnie przy niskim poziomie odbieranego sygnału. W przypadku pracy z modulacją SSB wykorzystywany jest natomiast opatentowany algorytm eliminowania szumu i zakłóceń Easitalk. Z kolei funkcja TalkPower kształtuje charakterystykę transmitowanego sygnału tak, aby zapewnić jak najwyższą efektywność energetyczną i zrozumiałość mowy.

 

Radiotelefony Envoy obsługują także transmisję danych z prędkością do 9600 bitów/s (standard MIL-STD-188-110A/B), a oprogramowanie EC50-C kompatybilne ze standardem STANAG 5066 umożliwia przesyłanie e-maili drogą radiową przy wykoszystaniu standardowych klientów POP/SMTP.

 Radiotelefony Envoy

 

Zarówno mowa, jak i dane mogą być szyfrowane algorytmem AES z 256-bitowym kluczem. Użytkownik ma do dyspozycji także autorski algorytm szyfrowania mowy firmy Codan, CES-128, z możliwością zaprogramowania do 97 szesnastobitowych kluczy, a także skrambler korzystający ze zintegrowanego w radiotelefonie układu DSP.

 

Radiotelefony Envoy występują w wersji przewoźnej i stacjonarnej, lecz w obydwu moduł radiowy jest identyczny. Moc nadawcza wynosi 125 W PEP (ustawiana z krokiem 1 W), a przy użyciu opcjonalnego wzmacniacza — do 500 W lub 1 kW. Urządzenia pracują w zakresie 1,6–30 MHz (nadawanie) i 250 kHz — 30 MHz (odbiór).

 

Źródło: www.codanradio.com