Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

88,3 mln $ na modernizację łączności na mundial

 

Łączność bezprzewodowa odgrywa istotną rolę w organizacji trwających właśnie w Brazylii mistrzostw świata w piłce nożnej, zarówno w ich zabezpieczaniu, jak i zapewnianiu widzom dostępu do sieci mobilnej transmisji danych. Na wzmocnienie infrastruktury bezprzewodowej dla potrzeb mundialu wydano łącznie około 88,3 mln dolarów.

 

Telefonica Brazil zainstalowała 65 nowych masztów stacji bazowych telefonii komórkowej, a wiele instalacji antenowych rozlokowano w popularnych hotelach, centrach treningowych i innych obiektach publicznych. Szczególnie wzmożone prace modernizacyjne odbywały się na głównej arenie mistrzostw, czyli stadionie Maracana w Rio de Janeiro. Firma Teltronic zainstalowała tam wewnątrzbudynkowy system łączności radiowej, przeznaczony dla służb bezpieczeństwa publicznego. Stanowi on część ogólnego systemu TETRA, z którego korzysta Sekretariat Bezpieczeństwa Publicznego Stanu Rio de Janeiro. Powstał on w 2011 roku i składa się z 31 stref rozmieszczonych w całym mieście.

 

Stadion Maracana

 

Z kolei brazylijska armia, która w maju 2012 roku we współpracy z firmą Motorola Solutions rozpoczęła testy łączności LTE dla bezpieczeństwa publicznego, zainstalowała nową stację bazową w Palacio Duque de Caxias, pokrywającą zasięgiem stadion Maracana. Technologia LTE pozwala wojsku na prowadzenie łączności głosowej oraz interoperacyjność z sieciami komercyjnymi i radiotelefonami Project 25 (P25). Stacja w Rio jest połączona z czterema pozostałymi, zainstalowanymi w stolicy Brazylii.

 

Źródło: www.radioresourcemag.com Fot.: Wikimedia Commons (na licencji CC BY 2.0)