Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Thales dostarcza łączność dla sił pokojowych UE w Republice Środkowoafrykańskiej

Firma Thales została wybrana na dostawcę i operatora wysoce bezpiecznego systemu komunikacji i informacji dla sił EUFOR (European Union Force) prowadzących działania pokojowe w Republice Środkowoafrykańskiej.

 

Dostarczony i zarządzany przez Thales system wykorzystuje szeroką gamę technologii, takich jak łącza satelitarne, radiolinie punkt-punkt, łącza światłowodowe, bezpieczna komunikacja VoIP (Voice over IP) oraz wideo na żądanie (VoD). Wszystkie te usługi są dostępne jednocześnie i mogą być wdrożone niezwykle szybko, zwiększając zasoby operacyjne oddziałów znajdujących się w terenie. System zapewnia również usługi przechowywania danych i wykonywania kopii zapasowych dla użytkowników i zastosowań militarnych.

 

Żołnierz EUFOR w Afryce

 

Kontrakt obejmuje trzy fazy wdrożenia. Pierwsza, polegająca na zapewnieniu usług bezpiecznej komunikacji pomiędzy dowódcami i jednostkami w terenie, została ukończona w kwietniu br. Obecnie trwa druga faza.

 

Thales wyposaży w łączność dwie lokalizacje w Bangui, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej, gdzie stacjonuje EUFOR oraz kwaterę główną dowództwa w greckim mieście Larisa. afrykańska sieć jest połączona z kwaterą główną przy pomocy łącza satelitarnego, także dostarczonego i zarządzanego przez Thales.

 

Doświadczenie firmy Thales w dostarczaniu systemów informacyjnych i usług bezpiecznej łączności zadecydowało o przyznaniu jej tego kontraktu. Od 2006 roku Thales zapewnia usługi bezpiecznej transmisji głosu i danych dla Międzynarodowej Siły Wsparcia Bezpieczeństwa NATO (ISAF) w Afganistanie.

 

Rozwiązanie firmy Thales gwarantuje wysoki poziom dostępności usług telekomunikacyjnych dla EUFOR i wysoko wykwalifikowany personel nieustannie obsługujący system na miejscu.

 

„Ten sukces z kontraktem dla EUFOR w Republice Środkowoafrykańskiej jest kolejnym potwierdzeniem jakości naszych gotowych do wdrożenia usług telekomunikacyjnych i naszej zdolności do zagwarantowania ekstremalnie wysokiego poziomu solidności i dostępności dla użytkowników”, skomentował Gérard Herby, dyrektor usług w dziale systemów bezpiecznej komunikacji i informacji w firmie Thales.

 

 

Źródło: www.thalesgroup.com