Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Icom wprowadza system łączności głosowej poprzez WLAN

 

Firma Icom UK wprowadziła innowacyjny system łączności radiowej IP Advanced Radio System, bazujący na standardzie IEEE 802.11 (WLAN). Zapewnia on dupleksową, szyfrowaną komunikację głosową dla nawet 100 abonentów bez konieczności posiadania licencji radiowej.

 

Icom IP Advanced Radio System

 

IP Advanced Radio System składa się z czterech elementów: ręcznych terminali IP100H, kontrolera IP1000C obsługującego, w zależności od wersji, do 20 lub do 100 terminali, punktów dostępowych AP-90M i oprogramowania PC IP100FS pozwalającego komunikować się z terminalami z poziomu komputera stacjonarnego, laptopa lub tabletu z systemem Windows.

 

Do budowy systemu IP Advanced Radio System można wykorzystać istniejącą infrastrukturę sieciową IP: routery, switche, a także sprzętowe tunele VPN. Dzięki tejże infrastrukturze, terminale IP100H mogą komunikować się nie tylko pomiędzy sobą, ale także z innymi urządzeniami końcowymi, takimi jak telefony analogowe i IP, radiotelefony i inne. Jednocześnie może być prowadzonych 12 rozmów w trybie pełnego dupleksu. System wykorzystuje standardowe dla sieci WLAN szyfrowanie WPA-PSK lub WPA2-PSK.

 

Terminale IP100H mają formę niewielkich radiotelefonów z obudową o stopniu ochrony IPX7. Dla większej wygody można ich używać także z odkręconą anteną, kosztem dwukrotnie zmniejszonego zasięgu. Zasilane są pakietem akumulatorów 1200 mAh (wystarcza na 20h), 2000 mAh lub trzema bateriami AA. Do pracy w trybie dupleksowym niezbędny jest zestaw słuchawkowy. Rynkowa premiera systemu IP odbyła się podczas wystawy PMRExpo 2013 w Kolonii.

 

Źródło: www.icomuk.co.uk