Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

IHS: DMR, dPMR, NXDN, PDT będą liderami wzrostu w latach 2014–2018

 

W 2018 roku zostaną dostarczone 3 miliony terminali radiowych pracujących w technologiach „zoptymalizowanych ekonomicznie”, takich jak DMR i dPMR — przewiduje firma analityczna IHS w swoim badaniu pt. „DMR, dPMR and Competing Technologies – World – 2014”. Łączność analogowa i pozostałe technologie cyfrowe pozostaną w tyle, przynajmniej jeśli chodzi o dostawy nowych terminali.

 

Logo IHS

 

Zdaniem IHS, „zoptymalizowane ekonomicznie” technologie: DMR, dPMR, NXDN i chiński tranking PDT, będą najszybciej upowszechniającymi się technologiami cyfrowej radiokomunikacji ruchomej w latach 2014–2018.

 

„Niedawne przejęcie Fylde Microsystems przez firmę Sepura wskazuje na zwiększoną aktywność związaną z fuzjami i przejęciami (M&A) oraz partnerstwem na rynku profesjonalnej radiokomunikacji ruchomej, a szczególnie wśród firm oferujących rozwiązania cyfrowe zoptymalizowane pod względem kosztów” — można przeczytać w raporcie IHS.

 

Wymienione technologie zanotują największy wzrost w sektorze usług, transportu, przemysłu i użyteczności publicznej, gdzie droższe rozwiązania łączności nie zyskały jeszcze znacznej popularności. We Francji i Włoszech oraz w Europie Wschodniej i Niemczech mocno inwestuje się w przemysł, użyteczność publiczną i infrastrukturę transportową, co stwarza okazję dla tańszych technologii łączności. Rosnący zakres rozwiązań cyfrowej radiokomunikacji i nasilająca się konkurencja pomiędzy poszczególnymi technologiami skutkuje szerszym wyborem przystępnych cenowo opcji dla użytkowników. W krajach lub regionach, gdzie budżet jest kluczową kwestią lub istnieją ograniczenia w widmie radiowym, zoptymalizowane ekonomicznie technologie umożliwiają tanią i łatwą migrację z łączności analogowej na cyfrową.

 

 

Źródło: www.radioresourcemag.com