Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Axell Wireless zapewni łączność komórkową kibicom na mundialu

 

Firma Axell Wireless oraz jej partner Radio Frequency Systems (RFS) dostarczyli rozproszone systemy antenowe (DAS - ang Distributed Antenna Systems) dla brazylijskich stadionów, na których będą rozgrywane mecze tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej.

 

Panorama stadionu Maracana

 

Obydwa przedsiębiorstwa dostarczyły systemy zapewniające łączność w ramach publicznych sieci komórkowych wewnątrz dwóch spośród największych w Brazylii stadionów piłkarskich: Maracanã w Rio de Janeiro i Mineirão w Belo Horizonte. Trybuny tych obiektów w sumie mogą pomieścić ponad 141 tys. widzów. Zadaniem systemów DAS jest umożliwienie im bezproblemowego korzystania z sieci komórkowych 2/3G i 4G pięciu działających w Brazylii operatorów.

 

Podczas meczów i innych wydarzeń organizowanych na stadionach widzowie generują ogromny ruch w sieciach komórkowych, wykonując połączenia głosowe i przesyłając świeżo zrobione zdjęcia lub filmy na serwisy społecznościowe. System DAS musi więc mieć na tyle wysoką pojemność, aby sprostać takiemu obciążeniu. Ponadto, sygnał musi docierać do wszystkich zakątków trybun tak, aby każdy widz mógł połączyć się z siecią ze swojego miejsca. Gruntownego rozplanowania wymaga także kwestia pokrywania się zasięgu mikrokomórek wewnątrz stadionu i stacji bazowych na zewnątrz.

 

„Na igrzyska olimpijskie w Londynie wdrożyliśmy jedną z najbardziej skomplikowanych sieci DAS na świecie, co dobrze nas przygotowało do tych projektów w Brazylii,” powiedział Matt Thompson, wiceprezes ds. sprzedaży na obszar Ameryki Płn. i Płd. w Axell Wireless. „Środowisko stadionu jest unikatowe w wielu aspektach, jeśli chodzi o projektowanie i instalowanie sieci DAS, a doświadczenie, jakie zyskaliśmy podczas igrzysk w 2012 roku sprawił, że możemy dostarczyć światowej klasy system łączności, który obsłuży kibiców podczas nadchodzących, wielkich wydarzeń sportowych.”

 

 

Axell Wireless jest największym europejskim dostawcą systemów wzmacniających sygnał radiowy i jeden z głównych producentów w branży bezprzewodowej na świecie. Asortyment dostępnych produktów firmy jest bardzo szeroki i obejmuje najważniejsze pasma częstotliwości  i interfejsy radiowe, np: GSM, EDGE, UMTS, CDMA, WiFi, Wimax, TETRA, TETRAPOL, GSM-R, UHF, VHF, APCO25, DVB-H i inne. Siedziba główna znajduje się w Wielkie Brytanii, drugi ważny ośrodek to Szwecja, zaś regionalne biura są usytuowane w Niemczech, Austrii, Francji, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Hong Kong, Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Kanadzie.

 

Źródło: www.radioresourcemag.com