Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Amerykanie testują nowy lotniczy system łączności


Koncern Northrop Grumman zakończył serię demonstracyjnych testów w locie montowanego na statkach powietrznych systemu zabezpieczenia łączności naziemnej Smart Node Pod.

 

samolot-testy-lacznosci-Northrop-Grumman

Wykonany dla potrzeb amerykańskich sił powietrznych system Smart Node Pod to działający w czasie rzeczywistym, montowany na samolotach system łączności pozwalający na wymianę wiadomości, danych i obrazów video pomiędzy wieloma naziemnymi użytkownikami wojskowymi i cywilnymi, rozszerzając zasięg systemu łączności daleko poza horyzont radiowy.

Northrop Grumman przeprowadził pięć lotów testowych by potwierdzić możliwości systemu w Wirginii. W czasie tych lotów zasobnik Smart Node Pod zademonstrował zdolność do transmisji obrazu video, zdjęć, głosu, informacji cyfrowych, pomiędzy żołnierzami znajdującymi się zarówno w powietrzu jak i na ziemi, przy pracy na różnych częstotliwościach i z wykorzystaniem różnych systemów transmisji danych. Według producenta wykazano pełną interoperacyjność urządzeń zasobnika z systemami utajnionymi oraz jawnymi.

Northrop Grumman ma dostarczyć system Smart Node Pod dla Sił Powietrznych jeszcze latem tego roku. Proponowane są dwie wersje systemu: opartego o jeden i o kilka zasobników. Rozwiązanie bazuje na technikach opracowanych przez koncern Northrop Grumman dla latającego na dużych wysokościach Powietrznego Węzła Łączności Pola Walki BACN (Battlefield Airborne Communications Node), opracowanego w 2005 i dostarczonego do USAF w 2008 r.

Źródło: www.defence24.pl