Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola sprzedaje dział Enterprise Mobility Solutions

 

Motorola Solutions ogłosiła wczoraj, że odsprzedaje swój dział Enterprise Mobility Solutions firmie Zebra Technologies Corporation za 3,45 mld dolarów. Transakcja została zaakceptowana przez zarządy obydwu przedsiębiorstw i ma zostać sfinalizowana z końcem tego roku.

 

Portfolio produktów RFID

 

Dział Enterprise Mobility Solutions zajmuje się rozwiązaniami mobilnego przetwarzania i zbierania danych, takimi jak mobilne terminale komputerowe, tablety do zastosowań przemysłowych czy skanery RFID. Uzyskana przez niego wartość sprzedaży w 2013 roku wyniosła (wyłączając produkty iDEN — Integrated Digital Enhanced Network) 2,5 mld $.

 

Zebra Technologies jest z kolei liderem w produkcji urządzeń drukujących kody paskowe i paragony oraz rozwiązań lokalizowania zasobów i Internet of Things. Rok 2013 zakończyła z wynikiem sprzedaży na poziomie 1 mld $. Dzięki przejęciu Enterprise Mobility Solutions firma umocni swoją pozycję w branżach handlu detalicznego, transportu i logistyki oraz produkcji, a jej klientami będzie 95% przedsiębiorstw z listy Fortune 500. Według przewidywań, do Zebra Technologies przejdzie około 4,5 tys. dotychczasowych pracowników Motorola Solutions.

 

Motorola Solutions zachowa natomiast portfolio swoich produktów iDEN i skupi się na rozwiązaniach łączności radiowej dla klientów rządowych i służb bezpieczeństwa publicznego. Jak wyjaśnił Greg Brown, prezes zarządu i dyrektor generalny Motorola Solutions, jego firma zdecydowała się na sprzedaż Enterprise Mobility Solutions po gruntownym przeanalizowaniu strategii biznesowej i skoncentrowanie się na jednym obszarze działalności da lepsze wyniki finansowe niż jednoczesne prowadzenie obydwu działów. “Idąc naprzód, będziemy mieć absolutną jasność celu i misji, służąc klientom z całego świata naszymi rozwiązaniami łączności o znaczeniu krytycznym,” powiedział Brown.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com