Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W Niemczech powstała nowa, duża sieć MOTOTRBO

 

Berlińskie przedsiębiorstwo NC PLAN GmbH, zajmujące się planowaniem, wdrażaniem, optymalizacją i utrzymaniem systemów radiokomunikacyjnych, zbudowało jedną z największych w Europie Zachodniej sieci DMR. Oparta o technologię MOTOTRBO firmy Motorola Solutions sieć rozpoczęła funkcjonowanie pod koniec zeszłego roku, po prawie sześciu miesiącach planowania i pomyślnym przejściu okresu testowego.

 

Testowanie sieci łączności radiowej

 

W każdej z dziewięciu lokalizacji — centrach logistycznych jednego ze światowych koncernów — pracuje do 130 mobilnych terminali radiowych, w sumie sporo ponad 1000 sztuk. Choć jak na polskie warunki nie jest to oszałamiająca liczba to należy pamiętać, iż w Niemczech funkcjonuje ogólnokrajowy system TETRA (BOSNet), więc z wewnętrznej perspektywy to wdrożenie może wydać się duże.

 

Sieć, oprócz łączności głosowej oferująca również możliwość transmisji danych, pokrywa swoim zasięgiem wnętrza centrów logistycznych oraz obszar dookoła nich. Z łączności MOTOTRBO korzysta wielu pracowników: od kadry menedżerskiej, poprzez personel wsparcia technicznego, dział IT, dyspozytorów, po ochronę i stróżów. W razie potrzeby systemy działające w poszczególnych obiektach mogą zostać połączone. Jest także możliwość skalowania sieci — zwiększania liczby abonentów oraz monitorowania floty pojazdów.

 

Dla potrzeb wdrożenia firma NC PLAN uzyskała stosowną rezerwację częstotliwości w Federalnej Agencji Sieci Elektrycznych, Gazowych, Telekomunikacyjnych, Pocztowych i Kolejowych (BNetzA).

 

Źródło: www.pmev.de