Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

RadioTech z wizytą w centrali Rohill

 

Naczelny serwisu RadioTech.pl miał przyjemność złożyć wizytę w siedzibie jednego z czołowych dostawców infrastruktury radiowej standardu TETRA. Holenderska firma Rohill istnieje na rynku radiokomunikacyjnym już od ponad 40 lat. Zaczynała od od prostych analogowych systemów radiowych, a obecnie skupia się na rozwijaniu swojego systemu TetraNode, który jest jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań TETRA na świecie. W Polsce z TetraNode korzysta m.in. port lotniczy Katowice w Pyrzowicach, MPWiK we Wrocławiu, MPK Kraków, Politechnika Gdańska oraz elektrownia "Dolna Odra".

 rohill-centrala-firmy-Hoogoveen

 

Główna siedziba Rohill mieści się w holenderskim Hoogoveen, gdzie pracownicy firmy zajmują się projektowaniem, przygotowywaniem i dystrybucją systemów TETRA na cały świat. Zespół programistów wciąż rozwija software'ową część systemu, rozszerzając jego możliwości i zastosowania.

 

Wąska grupa zaproszonych gości miała okazję zobaczyć cały proces przygotowywania systemu TETRA pod zamówienie konkretnego klienta. Od projektowania, poprzez kompletację i przygotowanie sprzętu oraz konfigurację. Oczywiście każdy system przed opuszczeniem fabryki jest poddawany bardzo rygorystycznym testom akceptacyjnym. Dopiero po pomyślnym zakończeniu procesu testowania można rozpocząć proces logistyczny. Kilkunastoosobowy zespół programistów jest w stanie bardzo szybko i sprawnie reagować na specyficzne wymagania klienta dotyczące aplikacji.

 

Chyba największą zaletą firmy Rohill, poza doskonałymi produktami, jest brak rozbudowanej korporacyjnej struktury. Dzięki temu łańcuch decyzyjny jest bardzo krótki, co pozwala na szybkie dostosowanie się do zmiennych warunków rynkowych. To przekłada na dużą innowacyjność firmy, którą potwierdzają zdobyte przez nią nagrody TETRA Awards.

 

 rohill-hala-produkcyjna

 

System TetraNode jest w pełni zgodny ze standardami TETRA. Czasy zestawiania połączeń oraz opóźnienia transmisji głosu zostały w całej sieci ograniczone do minimum. TetraNode obsługuje pełen zakres usług głosowych, transmisji danych i aplikacji wyspecyfikowanych w standardzie TETRA. Od początku firma Rohill unikała filozofii „czarnej skrzynki”, którą często wyznają dostawcy infrastruktury TETRA. Uważają oni, że zastosowanie wielu zastrzeżonych, nieoznaczonych i nie posiadających odpowiedników komponentów sprzętowych i programowych, pozwoli im utrzymać i uzależnić od siebie klienta. Rohill zaprojektował swój produkt w prawdziwym duchu TETRY, dając klientowi możliwość pełnej kontroli i dostępu do systemu.

 

Firma IP Connect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL na terenie Polski. Więcej o osiągnięciach firmy Rohill można zobaczyć w poniższym video dostępnym w języku polskim.

 

 

O firmie ROHILL.

Rohill-logoRohill w oparciu o wiedzę i doświadczenie zdobywane przez 40 lat, stał się jednym z wiodących dostawców infrastruktury TETRA. Rozwiązania firmy zaspokajają potrzeby odbiorców sektora bezpieczeństwa publicznego z całego świata. System TetraNode jest rezultatem wielu lat pracy i badań mających na celu dostarczenie najlepszego, najbardziej wszechstronnego rozwiązania, wszędzie tam, gdzie łączność ma specjalne znaczenie, a użytkownicy pracują w szczególnie trudnych warunkach. TetraNode łączy w sobie wiele współczesnych trendów by zaoferować naprawdę rewolucyjny, przyszłościowy i zawierający w sobie zaskakującą ilość unikalnych rozwiązań system oparty o standard TETRA.

 

Źródło: własne, Fot: Marusz Waruszewski RadioTech.pl