Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Connect Systems wprowadzi radiotelefon obsługujący DMR i D-STAR

 

Connect Systems to praktycznie nieznany w Polsce amerykański sprzedawca sprzętu radiokomunikacyjnego, głównie opatrzonych własną marką urządzeń chińskich producentów, m.in. Kirisun. Parę miesięcy temu do oferty Connect Systems dołączył ręczny radiotelefon DMR Tier 2 — CS700, który z racji niskiej ceny (180 dolarów) i niezłych parametrów spotkał się z zainteresowaniem krótkofalowców zza oceanu i nie tylko. Firma najwyraźniej postanowiła pójść dalej tą ścieżką, gdyż niedawno pojawiły się doniesienia o planowanym wprowadzeniu na rynek radiotelefonu obsługującego zarówno DMR, jak i radioamatorski system D-STAR (Digital Smart Technologies for Amateur Radio).

 

Connect Systems DMR + D-STAR

 

Kilku ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z wywiadu, jaki z Jerrym Wangerem, właścicielem i prezesem Connect Systems przeprowadził kanadyjski krótkofalowiec Don Trynor (VA3XFT). Okazuje się, że wprowadzenie CS700 było dziełem przypadku — jeden z dystrybutorów, który otrzymał próbny egzemplarz, przetestował go w radioamatorskiej sieci DMR-MARC, chwaląc się swoją nową “zabawką” i jej ceną. Rezultatem tego było wiele zapytań od krótkofalowców z całego świata i popyt, któremu firma z początku nie mogła sprostać.

 

Kilka tygodni temu Wanger postanowił rozszerzyć możliwości CS700 o obsługę systemu D-STAR i jak twierdzi, gotowy radiotelefon o nazwie CS7000 powinien pojawić się w sprzedaży w ciągu 6 miesięcy. Urządzenie ma kosztować poniżej 250 dolarów. Trzeba jednak zaznaczyć, że pierwsza wersja jego firmware’u będzie obsługiwała jedynie D-STAR.


Właściciel Connect Systems wyraził nadzieję, że będzie w stanie zaprezentować prototyp CS7000 na wystawie krótkofalarskiej Dayton Hamvention (16–18 maja), natomiast w przyszłym roku być może pojawi się dwupasmowa (VHF/UHF) wersja tego radiotelefonu.

 

Źródło: www.va3xpr.net