Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

DMR pomoże w biciu rekordu prędkości na lądzie

 

Emcom Wireless, afrykańska firma radiokomunikacyjna, została sponsorem Bloodhound Project — inicjatywy majacej na celu pobicie rekordu prędkości na lądzie. Przedsiębiorstwo dostarczy sieć łączności radiowej DMR, która będzie wykorzystywana podczas prób bicia rekordu w 2015 i 2016 roku. Członkowie Bloodhound Project zamierzają osiągnąć prędkość 1609 km/h (1000 mil na godzinę) podczas gdy obecny rekord, należący do Andy’ego Greena w pojeździe ThrustSSC, wynosi ok. 1228 km/h.

 

Pojazd Bloodhound

 

“Rozwiązanie firmy Emcom daje nam bezkompromisową łączność głosową i transmisję danych idealną dla naszych bardzo nietypowych potrzeb,” powiedział Richard Noble, kierownik projektu Bloodhound. “Zapewnia ono solidną łączność radiową pomiędzy wszystkimi zespołami na pustyni, nawet tymi, które poruszają się z prędkością 1600 km/h.”

 

Noble sam jest byłym posiadaczem rekordu prędkości na lądzie, w 1983 roku w pojeździe Thrust2 pojechał z prędkością ok. 1019 km/h. Za to osiągnięcie otrzymał tytuł Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego (OBE).

 

“Nasze rozwiązanie łączności o znaczeniu krytycznym oparto o standard ETSI Digital Mobile Radio (DMR), co zapewnia bezproblemową, bezpieczną łączność pomiędzy centrum dowodzenia, technikami, zespołami operacyjnymi i personelem bezpieczeństwa na obszarze Hakskeen Pan [wyschnięte jezioro w RPA, gdzie odbędą się próby bicia rekordu — przyp. red.],” powiedział George Spencer, dyrektor zarządzający Emcom Wireless. “Ponadto, nasze rozwiązanie zapewni bezpieczną łączność głosową i wymianę danych w czasie rzeczywistym pomiędzy centrum dowodzenia a Andym Greenem, kierowcą tego nadzwyczajnego pojazdu, napędzanego odrzutowo i rakietowo.”

 

Firma Emcom Wireless od 35 lat jest zaangażowana w projektowanie, wdrażanie, wspierani i zarządzanie rozwiązaniami łączności o znaczeniu krytycznym dla afrykańskich klientów.

 

Źródło: Dmr Applications Fot: flickr.com / Tony Hisgett (na licencji CC BY 2.0)