Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ICOM obchodzi 50-tą rocznicę działalności

 

Niemal 50 lat temu japoński krótkofalowiec Tokuzo Inoue (znak wywoławczy JA3FA) założył firmę Inoue Electric Manufacturing Co. Ltd., która produkowała i sprzedawała jego pierwszy komercyjny transceiver, 1-watowy FDAM-1, pracujący w amatorskim paśmie 6 metrów. To ta właśnie firma, od 1978 roku nosząca nazwę ICOM, jest dziś znanym na świecie producentem profesjonalnego i amatorskiego sprzętu radiokomunikacyjnego.

 

Logo ICOM

 

W jego ofercie znajdują się radiotelefony dla ruchomej łączności lądowej, żeglugi, lotnictwa i krótkofalowców. Wśród tych ostatnich ICOM jest znany między innymi ze swojego autorskiego systemu łączności cyfrowej dla radioamatorów — D-STAR. Dla klientów profesjonalnych japoński producent opracował z kolei system IDAS (ang. Icom Digital Advanced System) bazujący na wielodostępie FDMA. Ponadto ICOM oferuje produkty dPMR (digital Private Mobile Radio), P25 (Project 25), radiotelefony analogowe oraz odbiorniki szerokopasmowe.

 

Siedziba firmy ICOM mieści się w Osace, a jej filie znajdują się w krajach takich, jak USA, Austria, Niemcy, Wielka Brytania i Chiny. Ogółem produkty marki ICOM trafiają do ponad 80 państw świata. Cała produkcja jest prowadzona na terenie Japonii — nie przeniesiono jej do krajów z tanią siłą roboczą.

 

Obecnie ICOM jest spółką publiczną, akcje firmy są obecne na giełdach w Tokio i Osace, lecz jej założyciel wciąż ma ogromny wpływ na przedsiębiorstwo, jako prezes zarządu i dyrektor reprezentacyjny. Od początku swojej działalności Inoue kieruje się zasadą: “Najpierw technologia, pieniądze pójdą za nią”.

 

W ubiegłym roku ICOM zatrudniał 1056 pracowników i zanotował roczną wartość sprzedaży w wysokości 25,8 mld jenów (ok. 250 mln $).

 

Obejrzyj historię firmy ICOM na poniższym filmie (po angielsku).

 

 

Źródło: ICOM Japan.

Dystrybutorem produktów ICOM na polskim rynku jest firma ICOM Polska (icompolska.pl)
Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalnaFirma ICOM Polska Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w kwietniu 2004 roku. Firma wchodzi w skład międzynarodowej grupy VHF Group z siedziba w Oslo, działającej na rynku radiokomunikacyjnym grupującej firmy radiokomunikacyjne z Norwegii, Szwecji, Danii, Polski oraz krajów bałtyckich. ICOM Polska jest wyłącznym importerem i dystrybutorem w Polsce produktów Icom Inc. Japan, producenta profesjonalnego sprzętu radiokomunikacyjnego.