Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Łotwa modernizuje ogólnokrajową sieć łączności P25

 

Centrum Informacyjne, należące do łotewskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zleciło firmie Motorola Solutions wdrożenie ogólnokrajowej sieci łączności radiowej opartej o system ASTRO25 Release 7.14. ASTRO25 firmy Motorola Solutions stanowi jej autorską implementację standardu Project 25 (P25), opracowanego w 1993 roku przez Stowarzyszenie Przemysłu Telekomunikacyjnego (TIA) wraz z kilkoma amerykańskimi organizacjami bezpieczeństwa publicznego. Systemy P25 największą popularnością cieszą się w USA.

 

Radiowóz łotewskiej policji

W ramach umowy Motorola połączy istniejące już na Łotwie systemy analogowe oraz cyfrowe: ASTRO25 Release 7.0 i ASTRO SmartZone Release 4.1 w jednolitą, 64-strefową sieć pracującą w oparciu o najnowsze wydanie platformy ASTRO25. Będzie z niej korzystać 10 tys. członków służb bezpieczeństwa publicznego: policji, pogotowia i straży pożarnej. Inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku, a jej koszty w wysokości 18 mln dolarów zostaną wyłożone z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Motorola Solutions dokona modernizacji 55 radiowych stacji bazowych i jednej centrali, zainstaluje 9 kolejnych stacji bazowych oraz dostarczy 6242 ręcznych i 2500 przewoźnych radiotelefonów APX. Ta migracja pozwoli łotewskim służbom skorzystać z zalet najnowszego wydania ASTRO25: zintegrowanych usług transmisji danych takich, jak lokalizacja osób i pojazdów, szyfrowania AES i wymiany kluczy szyfrujących poprzez połączenie radiowe, zdalnego programowania radiotelefonów (OTAP) oraz uwierzytelniania abonentów w sieci. Ponadto, ujednolicenie łączności znacznie ułatwi współpracę łotewskich służb na terenie całego kraju.

 

“Firma Motorola Solutions jest naszym długoletnim partnerem technologicznym i udowodniła już, że jest w stanie dostarczyć oraz wdrożyć sieci radiowe dla potrzeb naszych służb bezpieczeństwa publicznego. Istniejący analogowy system jest przestarzały, a wraz z tym nowym wdrożeniem zmodernizujemy i połączymy dwie oddzielne sieci w jedną, cyfrową sieć radiową. Funkcjonariusze służb będą mogli korzystać z sieci o najwyższych standardach w zakresie bezpieczeństwa, stabilności i jakości,” powiedział Janis Ritins, szef Łotewskiego Centrum Informacyjnego.

 


Źródło: newsroom.motorolasolutions.com