Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Co stoi za sukcesem technologii DMR?

 

Najważniejszymi wyznacznikami sukcesu technologii Digital Mobile Radio (DMR) są stopień jej upowszechnienia na rynku, liczba firm, które dołączyły do Stowarzyszenia DMR oraz liczba dostawców, których produkty pomyślnie przeszły testy interoperacyjności przeprowadzane przez Stowarzyszenie DMR.

 

Logo Stowarzyszenia DMR

 

W 2009 roku ta organizacja liczyła sobie 9 członków, natomiast dzisiaj jest ich już 60, z czego 29 to producenci urządzeń radiowych, a 17 — twórcy aplikacji, integratorzy systemów lub producenci sprzętu pomiarowego. Czterech wytwórców uzyskało certyfikaty interoperacyjności DMR dla swoich urządzeń trankingowych DMR, a 10 — dla konwencjonalnych.

 

Jeśli zaś chodzi o upowszechnienie technologii DMR na świecie, firma analityczna IHS Research szacuje, że obecnie ma ona 80 proc. udziału w wartości sprzedaży technologii łączności o znaczeniu krytycznym i jest najszybciej rozwijającą się technologią cyfrową na rynku. Zaledwie pięć lat od pojawienia się na rynku pierwszego systemu DMR na świecie było już sporo powyżej 2 mln osób korzystających z DMR, w ponad 100 krajach.

 

Jest szereg powodów tego sukcesu. Jednym z głównych jest wspomniana interoperacyjność, która dla użytkowników oznacza dowolność w wyborze komponentów infrastruktury i terminali, a dla producentów — rozszerzanie się rynku. Istotna jest także łatwość przechodzenia z analogowych systemów PMR na technologię DMR. Użytkownicy mogą wykorzystać istniejącą infrastrukturę: maszty (zasięg oferowany przez systemy DMR jest taki sam lub lepszy od systemów analogowych), anteny i fidery oraz już użytkowane kanały radiowe o szerokości 12,5 kHz.


Sukces technologii DMR można porównać do samonapędzającego się mechanizmu — jej wzrastająca popularność skłania kolejnych producentów do poszerzenia szeregów Stowarzyszenia DMR, co z kolei przyczynia się do wzrostu rynku.

 

Źródło: www.landmobile.co.uk