Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kenwood wprowadza pierwsze radiotelefony DMR

 

Podczas niedawnej wystawy PMR Expo 2013 w Kolonii firma Kenwood zaprezentowała swoje pierwsze radiotelefony DMR, a mianowicie TK-D200 na pasmo VHF i TK-D300 pracujący w paśmie UHF. W styczniu 2014 roku rozpocznie się ich dystrybucja, a jeszcze w pierwszym kwartale do radiotelefonów dołączą repeatery pracujące w standardzie DMR Tier II.

 

Radiotelefon DMR Kenwood premiera podczas PMRExpo 2013 w Kolonii

 

Tym samym firma Kenwood wywiązała się ze złożonej na PMR Expo w zeszłym roku obietnicy wprowadzenia na rynek radiotelefonów dPMR kompatybilnych ze standardem ETSI oraz systemów DMR. Te pierwsze pojawiły się na rynku w czerwcu tego roku.

 

W rozmowie z serwisem Wireless Magazine, Mike Atkins, dyrektor zarządzający Działu Łączności Kenwood Europe HQ, powiedział: “Zaczynamy od dwóch radiotelefonów ręcznych, jednego z wysokiej i jednego ze średniej półki wraz z repeaterami, lecz ostatecznie wprowadzimy kompletną rodzinę produktów DMR. Radiotelefony te mają ten sam format, co niektóre z oferty NEXEDGE i posiadają uniwersalne złącza, więc klienci mogą wykorzystać posiadane już akcesoria. Kierujemy je na europejski rynek małych systemów radiowych.”

 

Atkins podkreślił jednak, że wiodącą technologią firmy Kenwood wciąż pozostaje NEXEDGE.

“Mamy ją od 2008 roku. Obecnie jesteśmy na drodze ku wersji 10 i jest to sprawdzona technologia, mająca ponad 700 tys. użytkowników. Niektórzy z naszych rywali twierdzą, że wprowadzamy DMR bo NEXEDGE jest już w odwrocie. To całkowita nieprawda — wciąż kontynuujemy rozwój tej technologii.”

 

Atkins zdradził, że Kenwood na przyszły rok planuje także wprowadzenie ręcznego radiotelefonu NEXEDGE zgodnego z normą ATEX (iskrobezpiecznego), mając nadzieję na zagarnięcie sporego udziału w tym sektorze. Ponadto, producent zamierza także rozszerzyć platformę NEXEDGE, umożliwiając tworzenie sieci z dużą liczbą stref i funkcją pełnego roamingu. Skłoniły go do tego potrzeby niektórych klientów, poszukujących systemu, o który mogliby oprzeć ogólnokrajowe sieci radiowe.

 

Źródło: wireless-mag.com Fot. RadioTech.pl

 

Więcej informacji o systemie cyfrowym Kenwood NEXEDGE można znaleźć na stronie nexedge.pl.

 

O firmie Elektrit Sp. z o.o.

Elektrit-logo.pngFirma Elektrit Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem Kenwood Corporation na rynku polskim. Główną dziedziną działalności firmy jest bezprzewodowa łączność radiowa. Firma buduje zarówno konwencjonalne sieci dyspozytorskie jak i trankingowe. W ofercie firmy jest szeroki asortyment radiotelefonów  Kenwood jak również dostępne na rynku akcesoria do radiotelefonów przenośnych, przewoźnych i bazowych.