Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Premiera produktów dPMR Mode 3 od Icom UK

 

Standard dPMR (ang. digital Private Mobile Radio) to jeden z trzech komplementarnych standardów profesjonalnej cyfrowej łączności radiowej opracowanych przez ETSI. Firma ICOM z UK poinformowała o zaprezentowaniu nowej linii produktów dPMR pracujących w dPMR Mode 3, które wspierają obsługę wielokanałowych, wielostrefowych sieci radiowych z dodatkowymi funkcjami dla użytkowników i operatorów. Pierwsza prezentacja miała miejsce podczas konferencji FCS Business Radio 14 listopada bieżącego roku.

 icom-dpmr-website

 

dPMR jest standardem otwartym, wspierającym zarówno łączność głosową, jak i transmisję danych oraz cechujący się wąskim kanałem radiowym — 6,25 kHz. Przydzielanie łącza radiowego odbywa się na zasadzie wielodostępu z podziałem w dziedzinie częstotliwości (FDMA).

 

Icom-dpmr-mode-3-rackDzięki ostatnio opracowanym technologiom wąskopasmowym, takim jak dPMR lub oferowana przez Icom i Kenwood NXDN, kanał FDMA o szerokości 6,25 kHz może dać tę samą efektywność widmową, co systemy TDMA. Jednakże, wykorzystując TDMA nie sposób osiągnąć tego poziomu efektywności w prostym systemie bez przemienników. Potrzebny jest kontroler zarządzający przydziałem szczelin czasowych.

 

Standard dPMR oferuje cztery różne poziomy funkcjonalności. Są to odpowiednio:

  • dPMR446 — czyli najprostsza łączność cyfrowa, działająca w paśmie nielicencjonowanym.
  • Mode 1 — Działa w pasmach licencjonowanych, jest podobny do dPMR446, za wyjątkiem m.in. wyższej dopuszczalnej mocy nadawczej.
  • Mode2 — Wykorzystuje przemienniki zwiększające zasięg, szczególnie w sieciach z wieloma strefami oraz infrastrukturę opartą o protokół IP.

  • Mode 3 — Wprowadza obsługę wielokanałowych, wielostrefowych sieci radiowych z dodatkowymi funkcjami dla użytkowników i operatorów. Zanim nastąpi połączenie, radiotelefony są uwierzytelniane, a druga strona musi odpowiedzieć na żądanie jego zestawienia. Połączenia mogą być przekierowywane do innego radiotelefonu, do przewodowej sieci telefonicznej, a nawet na adres IP. W przypadku zajętości kanału użytkownicy z wyższym priorytetem mogą przejąć go dla siebie, można także ustawiać maksymalny czas trwania połączenia w zależności od ruchu w sieci.

 

Firma ICOM uruchomiła też specjalną stronę internetową http://www.dpmruk.co.uk na której prezentuje zalety standard dPMR.

 

Źródło: www.icomuk.co.uk