Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

System alarmowania DECT IP w służbie zdrowia

 

Znajdująca się w niemieckim Hanau klinika psychiatrii sądowej specjalizuje się w leczeniu psychicznie chorych oraz uzależnionych przestępców. W utrzymaniu bezpieczeństwa pomaga tam oparty o standard DECT system alarmowania osobistego firmy Funkwerk. Podstawowym elementem składowym systemu jest stacja bazowa DECT IP, która pozwala na elastyczną komunikację telefoniczną oraz integrację z istniejącą infrastrukturą.

 

DECT IP telefony Funkwerk

 

System DSS (DECT Secury System) jest zintegrowany z monitoringiem wizyjnym, wszystkich 25 pracowników posiada radiotelefony ręczne Funkwerk FC1 S, które w razie nagłej potrzeby mogą zostać użyte do uruchomienia alarmu.

 

Nowsze radiotelefony DECT firmy Funkwerk, z serii FC4 S / FC4 S Ex (z certyfikatem ATEX), oprócz przycisku alarmowego wciskanego przez użytkownika posiadają także cztery tryby:

  • alarmów automatycznych,
  • alarm pozycji, wyzwalany przez czujnik położenia zintegrowany w urządzeniu,
  • alarm bezruchu, wyzwalany po ustalonym czasie, w którym nie odnotowano poruszenia radiotelefonu,
  • alarm czasowy, uruchamiany po upływie ustalonego wcześniej czasu, w którym nie naciśnięto przycisku,
  • alarm utraty, uruchamiany w przypadku utraty łączności z radiotelefonem.

 

funkwerk-dect-ochrona

DSS został zaadaptowany do potrzeb kliniki poprzez instalację 35 lokalizatorów indukcyjnych i 15 radiowych stacji bazowych, gwarantujących zasięg radiowy w każdym miejscu i każdym czasie. W wypadku alarmu, operator przy konsoli oraz wszyscy pracownicy na dyżurze otrzymują informację o tym, która osoba potrzebuje pomocy wraz z jej lokalizacją uzyskaną dzięki systemowi pozycjonowania.

 

W 2003 roku kierownictwo kliniki w Hanau podjęło decyzję o wdrożeniu nowego systemu alarmowania osobistego ze zintegrowaną funkcją telefonu. Wybór tego konkretnego podyktowało kilka kluczowych czynników, między fakt, że firma Funkwerk wcześniej zainstalowała już taki system w podobnej lokalizacji i zapewniła dobre wsparcie zarówno podczas instalacji, jak i po niej oraz przeprowadziła szkolenia. Ponadto, istotna była precyzyjna funkcja pozycjonowania i niezawodność sprzętu.

 

System alarmowania osobistego z monitoringiem wizyjnym jest dodatkowo połączony z systemem przeciwpożarowym. Alarm uruchomiony przy pomocy terminala jest przekazywany do wszystkich radiotelefonów oraz do monitora przy bramie. Jednocześnie uaktywnia się kamera zlokalizowana najbliżej miejsca uruchomienia alarmu.

 

System DSS można również rozszerzyć o funkcję “Warden’s Round”, służącego do definiowania tras obchodu dla pracowników ochrony. Trasy te mogą być zmieniane ręcznie lub losowo, a kolejne punkty kontrolne są podawane pracowników na jego radiotelefon. System lokalizacji weryfikuje pojawienie się strażnika w poszczególnych punktach.

 

 Źródło: SignalTech Sp. z o.o. (www.signaltech.pl)

 

Funkwerk - enterprise communications

Funkwerk Security Communications GmbH z siedziba w Salzgitter, jest wiodącym producentem profesjonalnych rozwiązań systemów zabezpieczających i komunikacyjnych opartych na technologii DECT, GSM, GSM-R i TETRA przeznaczonych dla przemysłu, obiektów użyteczności publicznej i służb bezpieczeństwa. Funkwerk specjalizuje się w produkcji osobistych systemów alarmowych i posiada dojrzałe know-how w zakresie projektowania urządzeń i systemów bezpieczeństwa.