Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowy modem DMR od firmy CML Microcircuits

 

Firma CML Microcircuits, producent układów scalonych niskiej mocy przeznaczonych do łączności radiowej, wprowadziła do swojej oferty nowy model półdupleksowego modemu systemów standardu DMR. Modem, nazwany CMX7161, pracuje z wielodostępem czasowym (TDMA) i  modulacją FSK.

 

cml-microcircuits-dmr
Układ CMX7161 wykorzystuje opatentowaną przez CML technologię obrazów funkcyjnych, a przeznaczony dla niego obraz 7161FI-1.x implementuje półdupleksowy modem radiowy zgodny ze standardem ETSI TS 102 361 DMR (Digital Mobile Radio). Modem wykorzystuje modulację 4FSK z kształtowaniem impulsów za pomocą filtra o charakterystyce pierwiastka z podniesionego kosinusa (root-raised cosine) o współczynniku α (alfa) równym 0,2. Szerokość kanału transmisji wynosi 12,5 kHz, a obsługa szczelin czasowych i synchronizacja jest realizowana automatycznie.

Zintegrowany interfejs analogowy pozwala na połączenie modemu z odbiornikiem z konwersją bezpośrednią oraz nadajnikiem z modulacją dwupunktową przy zastosowaniu tylko kilku elementów zewnętrznych i bez potrzeby stosowania dodatkowych kodeków.

Modem CMX7161 jest wyposażony w inteligentne przetworniki A/C i D/C oraz wyprowadzenia GPIO, co minimalizuje konieczną interakcję z hostem i zużycie jego zasobów. Na wyposażeniu są też dwa generatory sygnałów zegarowych oraz interfejs C-BUS/SPI (master), pozwalający na sterowanie układami zewnętrznymi. Całość pracuje z zasilaniem 3,3 V i jest dostępny w 64-pinowych obudowach VQFN i LQF.

Poznanie możliwości nowego modemu CML ułatwia zestaw demonstracyjny DE9943, wyposażony w modem CMX7161 TDMA Digital Radio Processor, wokoder TWELP CMX7262 oraz odbiornik CMX994.

 

CMX7161-zestaw-demonstracyjny

Dystrybutorem produktów CML Microcircuits w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

Źródło: soyter.pl