Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

System Kenwood NEXEDGE w jaskiniach w RPA

 

Dyrekcja Grot Cango, znajdującego się w RPA kompleksu jaskiń wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, poinformowała o zainstalowaniu w nich cyfrowego systemu łączności NEXEDGE, pokrywającego swoim zasięgiem cały podziemny teren.

 

Jedna z Grot Cango

 

Według Steve’a Moutona, głównego przewodnika w Grotach, wszystkie dotychczas wykorzystywane rozwiązania łączności sprawiały kłopoty. “Ten nowy system cyfrowy jest pierwszym, który sprostał naszym potrzebom.”

 

Jak powiedział Hein Gerstner, dyrektor Grot Cango, już 20 lat temu stwierdzono, że potrzebny jest tam kompleksowy i niezawodny system komunikacji radiowej. Głębokość jaskiń stanowiła jednak wyzwanie dla cyfrowej łączności. “Wymagaliśmy również, aby cały system był niewidoczny dla turystów,” dodał Gerstner. “W tym czasie kontaktowaliśmy się z kilkoma dostawcami i wszyscy z nich nie sprostali zadaniu.”

 

Zainstalowany system zawiera siedem anten wraz z fiderami, cztery repeatery połączone światłowodem oraz pakiet akumulatorów pozwalający na 12-godzinną pracę systemu bez zewnętrznego zasilania. Pracujące w nim radiotelefony ręczne mają funkcję mini-votingu — wyszukują repeatery i łączą się z nimi automatycznie. Jest również możliwość dodania telefonów komórkowych lub modemów i łączenia się z nimi za pomocą radiotelefonów. Dodatkowe oprogramowanie pozwala także osobom z całego świata rozmawiać z przewodnikami za pośrednictwem komputera.

Więcej o systemie cyfrowym Kenwood NEXEDGE można dowiedzieć się ze strony www.nexedge.pl.

 

Źródło: www.radioresourcemag.com, Fot.: commons.wikimedia.org

 

O firmie Elektrit Sp. z o.o.(www.elektrit.pl)

Elektrit-logo.pngFirma Elektrit Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem Kenwood Corporation na rynku polskim. Główną dziedziną działalności firmy jest bezprzewodowa łączność radiowa. Firma buduje zarówno konwencjonalne sieci dyspozytorskie jak i trankingowe. W ofercie firmy jest szeroki asortyment radiotelefonów  Kenwood jak również dostępne na rynku akcesoria do radiotelefonów przenośnych, przewoźnych i bazowych.