Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motorola testuje system LTE 700 MHz z brazylijską armią

 

Brazylijska armia i Motorola Solutions podsumowały wspólnie przeprowadzony test systemu LTE (Long Term Evolution) pracującego w paśmie 700 MHz. Test rozpoczął się w maju 2012 roku, a jego koszty w wysokości 2 mln dolarów pokryła Motorola. Celem było zademonstrowanie korzyści ze stosowania technologii LTE dla usprawnienia funkcjonowania brazylijskich służb publicznych.

 

Motorola LTE policjant w radiowozie

 

System LTE był poddawany wielu długotrwałym próbom, w tym trzem podczas ważnych wydarzeń. Główną korzyścią, jaką zaobserwowano, jest zwiększenie mobilności działań prowadzonych przez armię przy pomocy aplikacji wideo, połączeń PTT via VoIP, wiadomości tekstowych i dostępu do aplikacji poprzez Internet. Informacje są wysyłane w czasie rzeczywistym z terenu do stanowiska dowodzenia, więc odpowiednie czynności mogą być podjęte natychmiast.

 

Na potrzeby testu w stolicy Brazylii zainstalowano sieć LTE składającą się z trzech stacji bazowych NodeB, obejmujących zasięgiem budynki rządowe oraz port lotniczy i pozostałą strategiczną infrastrukturę. Poza wojskiem korzystały z niej także inne agencje bezpieczeństwa w Brasílii. Chrzest bojowy sieć przeszła 7 września 2012 roku, podczas parady z okazji Dnia Niepodległości. Odpowiedzialni za kierowanie i zarządzanie uroczystością żołnierze otrzymywali zdjęcia poprzez terminale mobilne, dzięki czemu byli informowani o przebiegu wydarzeń w różnych miejscach.

 

Kolejne wyzwanie stanowił Puchar Konfederacji, na potrzeby którego dodano kolejną stację bazową, obejmującą stadion Mané Garrincha i obszar wokół niego. Armia komunikowała się w specjalnie wydzielonym zakresie częstotliwości, który zapewniał pełną dostępność sieci przed, w trakcie i po zakończeniu Pucharu. Stałe i ruchome kamery dostarczały obraz na żywo do wojskowych wozów i baz.

 

Brazylijska armia ma zamiar ubiegać się u tamtejszego regulatora telekomunikacji, Anatel, o przedłużenie rezerwacji pasma 700 MHz do grudnia 2014 roku. Chce mianowicie wykorzystać sieć LTE podczas nadchodzących mistrzostw świata w piłce nożnej.

 

“Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani rezultatami uzyskanymi do tej pory, gdyż możemy znacznie szybciej zareagować w nagłych sytuacjach,” powiedział gen. Santos Guerra, dowódca ds. łączności i walki elektronicznej. “Jesteśmy przekonani, że wszystkie te rozwiązania pozwolą Brazylii stać się wzorem bezpieczeństwa podczas tych ważnych wydarzeń, których gospodarzem będzie nasz kraj, jak również innych krytycznych sytuacji.”

 

 

Źródło: www.radioresourcemag.com Fot.: commons.wikimedia.com