Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Telstra wybuduje sieć łączności dla służb w Australii

 

Przedstawiciele rządu stanowego Queensland (Australia) poinformowali o wyborze wykonawcy dla swojej nowej sieci łączności radiowej (GWN - Government Wireless Network), która usprawni komunikację w służbach bezpieczeństwa publicznego i zapewni bezpieczeństwo pracownikom służb ratunkowych. Projektowaniem, budową i utrzymaniem sieci przez okres 15 lat będzie się zajmować firma Telstra, a wartość całego projektu wyniesie 420 mln USD.

 

Złote Wybrzeże nocą

 

“Ten system powinniśmy wdrożyć już dekadę temu, lecz poprzedni rząd nie skupiał się na kluczowej roli, jaką odgrywają agencje bezpieczeństwa publicznego,” powiedział Tim Nicholls, sekretarz skarbu w rządzie stanowym. “Wydzieliliśmy na ten projekt 56,7 mln dolarów [australijskich, co odpowiada 52,2 mln dolarów amerykańskich — przyp. red.] w budżecie na lata 2013–14. Ta sieć zapewni dalekosiężne i długotrwałe korzyści dla bezpieczeństwa społeczności poprzez modernizację komunikacji radiowej.”

 

Sieć zostanie uruchomiona w pierwszej kolejności na Złotym Wybrzeżu (Gold Coast), w Brisbane oraz Cairns, aby obsłużyć przyszłoroczny szczyt G20. “Szczyt G20 wymaga bezpiecznej sieci łączności dla stanowych i krajowych agencji oraz międzynarodowych sił bezpieczeństwa,” powiedział premier Campbell Newman. “Następnie zostanie uruchomiona na pozostałym obszarze południowo-wschodniego Queensland, przed Igrzyskami Wspólnoty Narodów w 2018 roku. Jest także możliwość ostatecznego rozszerzenia systemu na cały stan.”

 

Jack Dempsey, minister Policji i Bezpieczeństwa Społeczności stanu Queensland, powiedział, że nowa sieć zagwarantuje lepsze przygotowanie służb ratunkowych na przyszłe katastrofy i inne nagłe zdarzenia. “Na obszarach objętych siecią będzie lepsza łączność dla policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego oraz lepsze pokrycie zasięgiem w kluczowych lokalizacjach publicznych,” dodał Dempsey. “Została ona zaprojektowana w celu zredukowania czasu do podjęcia interwencji przez ratowników poprzez zapewnienie bezproblemowej interoperacyjności pomiędzy służbami. Sieć zwiększy także bezpieczeństwo funkcjonariuszy dzięki wykorzystującym GPS funkcjom wywołania alarmowego i alarmu upadkowego.

 

Nie sprecyzowano, w jakim standardzie łączności będzie pracować nowa sieć, lecz wiadomo, że zastąpi stary system łączności radiowej. Firmy Telstra oraz Motorola Solutions, będąca podwykonawcą w projekcie, w tym roku podejmą współpracę z rządem Queensland w celu ustalenia szczegółów technicznych i rozpoczną budowę sieci.

 

 

Źródło: www.radioresourcemag.com