Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Liczba użytkowników DMR na świecie przekroczyła 2 mln

 

Liczba użytkowników cyfrowej łączności radiowej DMR (ang. Digital Mobile Radio) w zeszłym roku przekroczyła 2 miliony — czytamy w raporcie “DMR/dPMR i konkurencyjne technologie”, który przygotowała firma analityczna IMS Research. Według jej przewidywań, w nadchodzących latach DMR zanotuje większy wzrost niż wszystkie inne technologie radiokomunikacji.

 

Logo DMR Association

 

W 2010 roku na rynku istniał tylko jeden dostawca sprzętu DMR, lecz później kolejne firmy opracowały własne rozwiązania w tym standardzie lub wyraziły chęć uczynienia tego. Według danych IMS Research, w 2012 liczba użytkowników DMR na całym świecie wyniosła 2,13 mln, czyli w porównaniu do poprzedniego roku przybyło ich aż 54%. W tym roku natomiast ten wzrost ma wynieść 40% — do 2,97 mln, a w 2017 aktywnych radiotelefonów DMR ma być 7,19 mln. To robi wrażenie, biorąc pod uwagę, że w 2009 roku na całym świecie było ich tylko 330 tysięcy.

 

“DMR jest jednym z prawdziwych sukcesów w branży radiokomunikacji ruchomej w ostatnich latach,” powiedział Deryn Evans, starszy analityk rynku radiokomunikacji ruchomej w IMS Research. “Wzrost bazy abonentów DMR do ponad 2 milionów jest potwierdzeniem atrakcyjności tego standardu i według naszych przewidywań w nadchodzących latach będzie się ona jedynie zwiększać.”

 

Jednym z czynników stojących za wzrostem rynku DMR jest migracja z analogowej łączności radiowej na cyfrową. Większość licencjonowanych użytkowników wciąż korzysta z tej pierwszej, lecz istnieje wyraźny trend przechodzenia na standardy cyfrowe.

 

“Wraz z dostępnością standardu DMR Tier 3, który jest już dostępny w sprzedaży po kilku pomyślnych testach na całym świecie, a także pojawianiem się na rynku nowych producentów, co zwiększa konkurencyjność, użytkownicy systemów analogowych mają jeszcze więcej możliwości przejścia na DMR.”

 

 

Źródło: www.radioresourcemag.com