Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Verizon i Motorola oferują modem LTE dla sektora bezpieczeństwa publicznego

 

Modem firmy Motorola Solutions, noszący oznaczenie VML 700 LTE R 1.1, został zaprojektowany do pracy w komercyjnej sieci Verizon 4G LTE oraz w szerokopasmowych sieciach wykorzystywanych przez sektor bezpieczeństwa, m. in. w budowanej sieci FirstNet (First Responder Network Authority). Aby sprostać tym wymaganiom modem pracuje w dwóch pasmach radiowych – 13, które jest wykorzystywane przez sieć Verizon oraz 14, z którego korzystają sieci publiczne.

 

motorola-lte-modem-vml-700


Zdolność modemu do pracy w dwóch pasmach daje użytkownikom różnorodne możliwości jego wykorzystania.  Abonenci mogą swobodnie przełączać się pomiędzy sieciami prywatnymi a siecią Verizon, a także korzystać z tej ostatniej w oczekiwaniu na oddanie do użytku sieci FirstNet, w pełni wykorzystując funkcjonalność modemu. Dzięki temu inwestycja w modem jest długofalowa i zapewnia użytkownikom z sektora bezpieczeństwa publicznego bezproblemowe dostosowanie do przyszłego systemu łączności.


Jedną z najważniejszych cech modemu jest zaawansowany menedżer połączeń, który zapewnia bezproblemowe przełączanie się pomiędzy pasmami 13 i 14 w momencie utraty zasięgu jednej z sieci. Dzieje się to w sposób płynny, bez zrywania sesji i konieczności powtórnego łączenia. Również bezpieczeństwo połączenia, dzięki zastosowaniu technologii LTE, stoi na najwyższym poziomie i transmitowane dane są w pełni bezpieczne, jak zapewniają twórcy modemu.


Modem VML 700 oprócz podstawowej funkcjonalności może służyć jako mobilny hot-spot, umożliwiając użytkownikom połączenie ich osobistych urządzeń przenośnych poprzez sieć Wi-Fi. Ma także funkcję zarządzania flotą pojazdów, poprzez transmisję współrzędnych GPS do centrów operacyjnych. Te funkcje czynią go idealnym wyposażeniem pojazdów ratowniczych – ambulansów, radiowozów oraz wozów strażackich.


Jak mówi Dominic DeMark, wiceprezes firmy Verizon odpowiedzialny za rynek urządzeń wykorzystywanych przez sektor bezpieczeństwa, użytkownicy poszukują nowoczesnych rozwiązań, aby zastąpić starzejący się sprzęt. Aby sprostać nowym potrzebom chętnie wybierają rozwiązania szerokopasmowe. Verizon oraz Motorola Solutions ściśle współpracują, aby dostarczyć osobom dbającym o publiczne bezpieczeństwo wydajnych oraz dostosowanych do ich potrzeb rozwiązań.


Współpraca firm Verizon oraz Motorola Solutions rozpoczęła się w 2011 roku i ma służyć zapewnieniu łączności dla sektora bezpieczeństwa w oparciu o sieci LTE zarządzane przez tych operatorów.

 

Więcej o modemie VML 700 na stronie producenta. 

 

Źródło: Motorola Solutions